Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba 1.4 tdi ortalama yakıt

Cordoba 1.4 TDI S-Rider benim bir önceki aracımdı. Bu araçlarda yedek depo var. Benzinlikte onu doldurtmadın sanırım. 10 litreye yakın birşey alıyor ve doldurulunca uzun yolda 1200 km lere kadar çıkabiliyorsun. Yedek depo ile şehir içinde 900 leri gördüğümü çok net hatırlıyorum. En sağlıklısı bir sonraki depo doldurduğunda yol bilgisayarından ortalamayı sıfırlayıp takip etmek. Sakin kullanım ve az trafikte araçta bir sıkıntı yoksa ortalama 5-6 litre arasında çıkmalı.

depoyu tam doldurtmuştum ama yedek depoyu doldurtmadım hatırladığım kadarıyla demekki 700-750 civarı şehir içinde normal

aykut sendede daha önce cordoba vardı azçok bilirsin, istanbul ve ankara dışındaki şehirlerde 700 km bana az gibi geliyor, sakin kullanımda minimum 800'ü devirmesi gerekmezmi?
Ben en asagi km olarak soyledim, fakat dedigin gibi bu sehirlerin disinda 800 km yi yapar. Ama ben hicbirzaman 1000 km yi gormedim :) uzun yollarda hep hiz sabitleme 110 ve klima acik 2-3 kisi 900 kusur oldu hep.

Ben en asagi km olarak soyledim, fakat dedigin gibi bu sehirlerin disinda 800 km yi yapar. Ama ben hicbirzaman 1000 km yi gormedim :) uzun yollarda hep hiz sabitleme 110 ve klima acik 2-3 kisi 900 kusur oldu hep.

1000 - 1100'ü görenlere şahit oldum :) her yiğidin ayrı yoğur yiyişi vardır derler seninki o hesap :D

kendi arabamın bir videosu yol bilgisayarı verileri.

https://www.youtube.com/watch?v=5cRCPJa5Axc

tarih: 13 haziran 2013
Seat Cordoba 2006 model 1.4 tdi s-rider 92000 km de
UŞAK'tan İZMİR'e yolculuk yaptım
videodaki verileri açıklayacak olursak
100 km deki yakıt tüketimi 3.8
ortalama hız 64 km
yolda geçen süre 3 saat 18 dakikadır.
gidilen 212 km'dir
İzmiri bilenleri için diyorum. girişinde belkahveyi indikten sonra akşam trafiğinde 5 dakikalık yolu 20 dk fazla surede aldım. yolculuk esnasında klima kapalıydı, hız sabitleyiciyi 90 km hıza ayarlamıştım yolculuk boyunca açıktı diyebilirim. arabada sadece ben vardım. bagaj yok.
Atasanayideki naim ustama arabama karşı gösterdiği titizlikten ve emeklerinden dolayı teşekkürü borç bilirim. bu değerler onun titizliği ve önerileri sayesinde elde edilmiştir.
Kayıt kalitesi için üzgünüm. hava güneşliydi ve bir türlü doğru açıyı bulamadım :)

yaw 1.4 tdi 2007 cordobam var depoyu yedekle beraber dolduruyorum yedekten mı yıyor önce anlamadım!!! ilk 400-500 km de ibre kımıldamıyor full gösterıyor sonra başlıyor düşmeye :şoför

yaw 1.4 tdi 2007 cordobam var depoyu yedekle beraber dolduruyorum yedekten mı yıyor önce anlamadım!!! ilk 400-500 km de ibre kımıldamıyor full gösterıyor sonra başlıyor düşmeye :şoför

evet hocam önce yedek depoyu kullanır haliyle ibre kıpırdamaz sonra ibre kıpırdamaya başlar yedek depoyla 400-500 gidebiliyosanız çok iyi valla.

Valla buradaki değerleri okuduktan sonra aracimi benzin döküp yakasim geldi

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Valla buradaki değerleri okuduktan sonra aracimi benzin döküp yakasim geldi

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

aynı şeyi bende daha önceki hb cliom için düşünüyordum allah'tan 1,4 tdi cordoba yetişti imdadıma :)) cordoba yakıt konusunda gerçekten çok iyi.

evet hocam önce yedek depoyu kullanır haliyle ibre kıpırdamaz sonra ibre kıpırdamaya başlar yedek depoyla 400-500 gidebiliyosanız çok iyi valla.
önce istanbul manısa arası 130 lira mazotla geldim.sonra manısa ankara arası da 142 doldurdum
ankara-trabzon arası oldu bu .ilk denememdi.sahılden yardırdım.sabıt hız 110 km.samsun uzerınden orduda başladı düşmeye .klima açık.yaklaşık 470 km gittim sonra başladı mazot ibresi düşmeye.sonra hızı 125 de sabıtledım malum yorgunluk cöktü bian önce varim dedim :) trabzon merkezde yarım depoyken tamamladım.aşa yukarı 18-21 kurus arası yaktı.demekki 90 a sabıtlesem koklayacak mubarek.onu da denedim 100 km 4.0 bile görmüyor.
cam açmıyorum adetim değildir.bu hafta yazlık bakıma sokacam servısten randevu aldım.klima gazı vs peryodık bakım
sunu tecrube edindim yokuş rampa aşa inerken vitesi boşa atınca yakıyor vıtesle gaza basmadan inersen 0.0 gösteriyorkı bu da yakmıyor anlamındadır.hız sabıtleyıcı varkende rampa aşa değerler ii.
bakım şart hocam.aracı duzgun bakımla uzun km motor ömrü oldugunu sölediler servısten.benım aracın motor ömrü 490 bindir. ben cok sevıyorum aracımı.
sehiriçinde motor sesı duysanda uzun yolda ısınınca ses nerdese yok gibi .dizel normaldır sesi.
resımler paylaşacam:zipla

Geri
Üst Alt