Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba 1.4 tdi görüşler??? önemli...

berko

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, babama dizel araç alıcaz sıfır almayı planlıyoduk fakat kardeşiminde yeni ehliyet alması ve araç kullanmayı öğrenecek olması dolayısıyla en fazla 5 yaşında 50.000 km altında 2. el bakmaya başladık. Sıfır clio grandtour 1.5 dci a karar kılmıştık fakat 2. el almak şimdilik daha mantıklı göründüğü için aday sayımız arttı şimdi. Polo, 207, Cordoba, Clio, Yeni kasa C3, adaylar arasında. Benim sormak istediğim;
1. Cordoba 1.4 TDİ tüketimi şehir içi ve dışı nasıldır.
2. Bakım ve yedek parça fiyatları nasıldır? %65 hasarsızlık indirimiyle kaskosu ne kadar tutar?
3. 2. elde satışı nasıldır? (Araç büyük ihtimalle 2-3 sene sonra değişir)
4. Şu an sahibindende bulduklarım 2006-2008 modeller ve 30-50k km arası ve fiyat aralığı 26-28.000 arası, stylance olanlar. Benim beklediğim aralık 23-25.000 tl idi biraz yüksek mi orda fiyatlar yoksa piyasası mı bu? 28.000 civarına çıkınca 1.6 tdci focus veya 1.3 cdti astra bile alınabiliyor aslında.

Bana göre en mantıklısı cordoba, heleki leonu aldıktan sonra seatlar fiyat/kalite/performans üçlüsünde en iyi araçlar olarak görüyorum ama siz ne önerirsiniz cordoba cuk karar mı olur yoksa başka bişeylere bakılabilirmi?

Şahsi fikrim polo alın alım satımı daha kolay

%100 Cordoba :eek:key:
3.6 lara kadar inen yakıt tüketimi ve sağlamlığı ayrıca donanımı sınıfındaki diğerlerini geride bırakır. ikinci eli çok hareketli değildir ama alınca zaten satmak istemiyeceksiniz eğer 60-70 binlerde bi tane bulursanız sakın kaçırmayın ;)

bitane buldum 2007 elegance (yol bilgisayarı, cc,jant ve katlanır ayna yok sanırsam) 40.000 km civarı ve 26.250 istiyor sahibi. fiyat olarak hakkı nedir peki aracın? cordoba takibimde olan bi araç değildi piyasasına yabancıyım...

cordobanın üretimi durduğu için 2. el fiyatlarını, sıfır fiyatıyla kıyaslama şansımız kalmadı. ne kadar temiz olursa olsun 4-5 yaşındaki cordobaya 28 bin lira verme taraftarı değilim. bana kalırsa en temizine max 22 veya 23 verilir.

Biz geçen yaz aldık 2008 stylance, 24.500 idi fiyatı. Sonra Kasko bedelinin 25.500 olduğunu öğrendik. 2007 elegance' a 26.250 baya bi fazla. Biraz daha piyasa araştırması yapıp biraz daha düşük fiyata 2008 stylance alabilirsiniz. Diğer seçenekleriniz arasında ise benim fikrime göre en mantıklısı Seat. En azından sağlamlık, işçilik kalitesi diğerlerine göre daha iyi Cordoba'da. Özellikle bi Clio ile Cordoba karşılaştırılamaz bile, ki bu tamamen şahsi fikrim :) Yakıt ve Performans konusunda ise diğerleri hakkında birşey bilmediğim için bilgi sahibi değilim fakat Cordoba bu iki konuda da oldukça başarılı :) Alım satım olarak da yukarıda arkadaşın belirttiği gibi biraz durgun

Cordobanın süspansiyonu sert bir araç, arka diz mesafesi biraz dar, motor sesi emsallerine göre fazla eksileri bunlar, bu sebeple cordobayı sürüş testi yapmadan almayın.. Alması kolay satması zor bir araç olup uzun süre binecekseniz km düşük servis bakımlı olan bir aracı tercih edebilirsiniz..

yakıt tüketimi hakkında bir çok konu açmıştım kastıgım zaman 3.1lt şehir dışında yakıyor benim aracım şehir içinde ise Mersin düz ve trafiğin yogun olmadıgı bir il oldugu için 4-5lt arasında değişiyor&nbsp;<br><br>bakım yedek parçaya gelince ben filtreleri dışarıdan alıyorum ve yağını kendim değiştiriyorum bu yüzden bakım maliyeti fazla olmuyor piyasada parçası bulunan bir motor 1.4tdi çünkü skoda vw ve seat bu motoru yıllarca kullandı ve parçaları birebir aynı<br><br><br>ikinci elde satışı biraz ağır tabi bunun en büyük nedeni araç üretimden kalkalı 3 sene oluyor<br><br>baktıklarınızın fiyatı biraz yüksek geldi bana çünkü 2009 34bin kmde boyasız stylance donanımı 26bin tl ye aldık bi arkadaşa<br>

Cordobayı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız biraz pazarlıkla istediğiniz rakamlara (23-25) yakın bir rakama alın derim. Oldukça seri bir arabadır ve yeni ehliyet alan birini fazlasıyla memnun eder. Yakıt konusunda oldukça cimridir. Ben ayda bir kez depo dolduruyordum :) Şimdi ayda 3 kere dolduruyorum :D

Hayırlısı olsun...

Geri
Üst Alt