Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba ısı müşürü(sensörü) yardım

JOKER66

Kayıtlı Üye
slm forum 2004 model seat cordoba sıralı sistem lpg+benzin olan bir aracım var 2 yıldır sorunu yazdım sağolun herkes bilgisiyle bir paylaşım bulundu ancak çözüm olmadı
sorum şu aracım özellikle kış aylarında sıcaklık +10 derce ve aşağılarda ilk çalıştığında araçta arac silkeleniyor gaz yemiyor motor ve epc işareti yanıyor 1,vitese takıyorum zor kalkış yapıyor 2,3 vitese atsam dahi zorlanıyor bu olaylar ilk çalışma benzinde yapıyor sonra lpg geçse bile devam ediyor 5,6 dk sonrea ısındıkdan sonra araçta sorun gidiyor yolda hiç sıkıntı yapmıyor sorun lpg kaynaklanır diye lpg giriş çıkışlarını usta kapattı 2 gün tes eddik hata vermedi lpg açınca gene yaptı lpg ile ilgili ecusu beyni kablolarını değiştirdik nafile hala yapıyor gaz kelebeği hava akış müşürünü defalarca temizlettik malesef bir usta ısınana kadar yaptığından ısı müşürü yada sensörümü deniyor ondan olablir dedi aracımda nerede bulunuyor tamiri varmı başka neden olabilir

slm forum 2004 model seat cordoba sıralı sistem lpg+benzin olan bir aracım var 2 yıldır sorunu yazdım sağolun herkes bilgisiyle bir paylaşım bulundu ancak çözüm olmadı
sorum şu aracım özellikle kış aylarında sıcaklık +10 derce ve aşağılarda ilk çalıştığında araçta arac silkeleniyor gaz yemiyor motor ve epc işareti yanıyor 1,vitese takıyorum zor kalkış yapıyor 2,3 vitese atsam dahi zorlanıyor bu olaylar ilk çalışma benzinde yapıyor sonra lpg geçse bile devam ediyor 5,6 dk sonra ısındıkdan sonra araçta sorun gidiyor yolda hiç sıkıntı yapmıyor sorun lpg kaynaklanır diye lpg giriş çıkışlarını usta kapattı 2 gün test eddik hata vermedi lpg açınca gene yaptı lpg ile ilgili ecusu beyni kablolarını değiştirdik nafile hala yapıyor gaz kelebeği hava akış müşürünü defalarca temizlettik malesef çare olmadı sebep nedir bilgisi olan varmı ..ayrıca 15 gün sonra yolum ankaraya düşecek seat lardan anlayan iyi bir usta ismi verebilirmisinniz ??

sanırım kimse yorum yapmamış sorun hala devam ediyor cordobaların bu modellerinde bu sıkıntı kronik galiba ?

merhabalar

sıcaklık ya da ısı hararet müşürü aracınızın doğru sıcaklıga ulasmasını ve gerekırse o sıcaklıgın ustune cıkmamasını sağlar bu durumun lpg ile alakası olacagını sanmıyorum fakat ufak bı sorum olacak araca lpg ne zaman takılmıs 100 bın km yı gecmış mı lpg den sonra hortum boru ve bakır taşıyıcılarda paslanma ya da enjektorlerde tıkanıklık meydana geldığınde bu şekilde sılkeleme yapar

Üstadım önceki aracım lpgyi hic ama hic sevmeyen ladaydi :) dedigin sorunlari ve daha fazlasini yasadim. Sukur onun sayesinde ustasi oldum abartmiyorum lpg tesisati sokup takabilirim :D

Usta lpg yi kapatti sorun vermedi kismi cok onemli ipucu. Lpgyi acinca hemen mi sorun verdi yoksa birkac gun gecince mi?

Birde motor sogukken ne kadar sure yapiyor bu sorunu ilk kalkislarda mi yoksa 90 dereceye gelene kadar mi? 90 derece kismi da onemli cunku termostat 90 derecede acar. Buda bazi ipuclari verebilir..

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun araç soğukken ilk çalıştırmada geç çalışıyor ve gaz yemiyor ise gaz regületörüne baktırın derim. Regülatörden yanma odasına gaz sızıyor ise geç çalışma ve gaz yememe sorunu baş gösteriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhabalar

sıcaklık ya da ısı hararet müşürü aracınızın doğru sıcaklıga ulasmasını ve gerekırse o sıcaklıgın ustune cıkmamasını sağlar bu durumun lpg ile alakası olacagını sanmıyorum fakat ufak bı sorum olacak araca lpg ne zaman takılmıs 100 bın km yı gecmış mı lpg den sonra hortum boru ve bakır taşıyıcılarda paslanma ya da enjektorlerde tıkanıklık meydana geldığınde bu şekilde sılkeleme yapar
araç aldığımda lpg yeni takılmıştı atiker marka şu anda toplam 40,000 km olmuştur lpg takılalı geçen yıl lpg ile ilgili hortum enjektör beyin ne varsa değişti ama malesef aynı sorun devam ediyor

Üstadım önceki aracım lpgyi hic ama hic sevmeyen ladaydi :) dedigin sorunlari ve daha fazlasini yasadim. Sukur onun sayesinde ustasi oldum abartmiyorum lpg tesisati sokup takabilirim :D

Usta lpg yi kapatti sorun vermedi kismi cok onemli ipucu. Lpgyi acinca hemen mi sorun verdi yoksa birkac gun gecince mi?

Birde motor sogukken ne kadar sure yapiyor bu sorunu ilk kalkislarda mi yoksa 90 dereceye gelene kadar mi? 90 derece kismi da onemli cunku termostat 90 derecede acar. Buda bazi ipuclari verebilir..
lpg komple kapalı 2 gün aşırı soğuklarda gittim hiç yapmadı usta lpg vanasını açınca hemen silkeleme arıza vermeye başladı termostad da sorun olabilir diye sıfır termostad aldık malesef olmadı araç sabahları genelde gece sogunu yedikden sonra motor ilk marşta hortumdaki ilk benzin ateşlendikden -5-10 sn sonra motordaki ses değişiyor rolantiyi kaybediyor normalde lpg gaz ayarı kışa göre ayarlı en az 3-5 dk ısındıkdan sonra lpg geçiyor benzindeykende bu sıkıntı lpg geçincede devam ediyor taki motor belli bir sıcaklığa gelene kadar hararet 90 gelse dahi sorun devam ediyor motor ısınıp kendine gelince sorun azalıp kayboluyor

Öncelikle geçmiş olsun araç soğukken ilk çalıştırmada geç çalışıyor ve gaz yemiyor ise gaz regületörüne baktırın derim. Regülatörden yanma odasına gaz sızıyor ise geç çalışma ve gaz yememe sorunu baş gösteriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
araç ilk marşta alıyor çalışmasında sorun yok sıralı sistem ilk 5 dk benzinde çalışıyor sorun araç sogukken yapması yaz aylarında tık bile demedi hava sıcaklığı +8 dereceden ağağıya düşünce geceleri +5+0-5 gibi soğuklarda yapıyor

Lpg gaz kesiciye bakildi mi? Gazi kesmeyip kaciriyor olabilir. Sogukken yogusamadigindan motorda ateslemeyi zorluyor olabilir. Cunku vana kapali oldugunda sorun yok diyorsun.

Vana acik oldugunda lpgye hic gecmesende bu sorunu yapiyorsa gaz kesiciye baktir derim. Lpgden motora bir kacak olabilir.

Geri
Üst Alt