Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba ön camdaki sensör nedir (çözüldü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yavuz51

Kayıtlı Üye
Bu gün arabamı silerken ön camın altında ön göğsün ortasında( cama vuran hava kanalının ortasında) küçük bi parça vardı içine kaçtı parçayı söktüm yarın takıcam bu parça ne işe yarıyor

Bu gün arabamı silerken ön camın altında ön göğsün ortasında( cama vuran hava kanalının ortasında) küçük bi parça vardı içine kaçtı parçayı söktüm yarın takıcam bu parça ne işe yarıyor
Güneş sensoru diye geçiyor ama ne işe yaradığını bende bilmiyorum.

Gaza basmadan sabitleyiciyle gönderildi.

güneş sensörü :) 1 nolu parça ....parça kodu 6L0907539F fiyatı da 70 lira + - son söz servisin..digital klimanın ortam sıcaklığınla alakalı bir durum

güneş sensörü.png
[doublepost=1452974888,1452974737][/doublepost]Econ tuşu kışın kullanacağınız moddur. Ekranda econ yazmıyorsa klima kompresörü devrede demektir. Dijital klimanın espirisi auto modudur. Bu modda iken sag düğme ile ayarladığınız iç ortam sıcaklığına ulaşana kadar klimanız fan şiddetini ve ısıyı kendisi araç içi sensör ve güneş ışığı algılayıcısına bağlı olarak ayarlar. Bu modu econ modunda yani kışın da kullanabilirsiniz. Auto modundan çıkardığınızda sıcaklık ve fan düğmeleri artık manuel klima mantığı ile çalışır. Sıcaklık derecesini ayarladığınız düğme, manuel klimalı araçlardaki mavi-kırmızı olarak renklendirimiş düğmeye, solda fan şiddetini ayarladığınız düğme ise yine manuel klimada 1-2-3-4 gibi fan kademe düğmesine denk gelir.

Dijital klimalar komplike sistemlerdir..Bazen havayı içerden bazen de dışardan sizin isteminiz dışı alırlar. Örneğin ön cam üfleme(buğu açma) pozisyonunda klima kendiliğinden devreye girer.

ALINTIDIR

Son düzenleme:
bende econ tuşunu ekranda yazmayınca kapalı sanıyordum
Tam tersi öylemi

Hep keseden gitmiş desene
econ kalorifer kışın kullanılır ısınmak için...yaz geldi mi sıcaklarda econ yazısı yazmıcak yani klima devrede soğutacak...:) can sağlığı versin...1 depo mazot boyunca,mazotun 4 litresi klima yer :)
[doublepost=1452982091,1452981847][/doublepost]konu çözüldüğüne göre kilidi vurak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt