Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordo sağa çekiyo :(

aracınızın tablasında sorun olabilirmi yada kamber kaster lastiğin yere basma şeklinde ? bunlar haricinde rot ayarından yapar nuda yaptırdıysanız sadece bunlar kaldı. Direksiyon düz konumda ve araç düz biyerdeyken ön lastil ile çamurluk arasındaki boşluğu cetvel yere paralel olacak şeklde ölçün muhakkak bir sapma vardır ölçüde

Banada öyle geliyo mutlaka bir sapma var çünkü direksiyonu tuttuğumda sıkıntı yok bıraktığımda problem var. Rot balansda bişey yok bende tabla yada rot başları ile ilgili diye düşünüyorum.

nasıl meydana geldi bu durum sert bir şekilde çukura falan girdinizmi ?

yada kaldırıma falan çarptınızmı sağ tekerleği ? sağa çekiyorsa eğer , sağ lastik geride olabılır

bence başka bir rotçuya baktırın ...

70 80 de fark edilmiyor ama uzun yolda 100 ü geçtikten sonra baya bi hissediliyor. Çok denedim direksiyonu bırakıyorum sağa çekiyo tekrar topluyorum bırakıyorum yine aynısı rot balans diye düşündüm yaptırdım yine olmadı. Denediğim yol otoban da yani halı gibi yol

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

mekanikte nasıl bir sorun vardır murat bey?
Merhaba selçuk bey sorununuz halloldumu bilmiyorum? Seçenekler arasında bir kaçını elemişsiniz güzel, çekme dışında titreme yok ise; mekanikten kastım rot başlarını rot kollarını viraj denge çubuğunda eğrilik varmı diye bakılmalı. Salıncak burç lastiklerini de kontrol etmeli. lastik havalarında da farklılık yoksa eğer, yazdığım kontroller dışında yüksek hızda hissettiğiniz çekme ile ilgili aklıma gelen son şey, rot balansı başka biryerde tekrar yaptırmanız. İnşallah sorun çözülür sizde rahatlarsınız.

Merhaba selçuk bey sorununuz halloldumu bilmiyorum? Seçenekler arasında bir kaçını elemişsiniz güzel, çekme dışında titreme yok ise; mekanikten kastım rot başlarını rot kollarını viraj denge çubuğunda eğrilik varmı diye bakılmalı. Salıncak burç lastiklerini de kontrol etmeli. lastik havalarında da farklılık yoksa eğer, yazdığım kontroller dışında yüksek hızda hissettiğiniz çekme ile ilgili aklıma gelen son şey, rot balansı başka biryerde tekrar yaptırmanız. İnşallah sorun çözülür sizde rahatlarsınız.

sorun çözüldü rot başların değişti salıncak burç lastikleri değişti sorun bitti. lastikleri yıpranmıştır. şimdi süper oldu

aynı sorun bendede vardı rot ayarı yaptırmaya gittiğimde rot kolu 'L' Şeklini almış uçacakmışız az kaldı rot kolu değiştikten sonra baktım yine sola çekiyor. lastikleri değiştirdiler hala aynı sinirlendim gittim 1 set sıfır lastik aldım taktırdım rot balans ayarına bidaha soktum. şimdi cillop gibi sıfır kayma :) biraz tuzlu oldu ama neyseki oldu :)

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Selçuk;G. Olsun, artık kafanız rahat binersiniz:seat.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Gökhan; Erken müdahale edilseydi lastikleri kurtarabilirmişsiniz, rot balans ayarları bozuldu mu lastikten yemeye başlıyor sonra dediğiniz gibi ayar tutmaz lastik değişimine kadar gider.:)

Aynı çekme benimkindede var hafifçe sağa çekiyor düz yolda

Geri
Üst Alt