cordo sağa çekiyo :( | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

cordo sağa çekiyo :(

selcukcp

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bi sorun var araba düz yolda direksiyonu bırakıyorum sağ tarafa çekiyo hafiften. Rot balans yaptırdım yine aynı neden olabilir sizce:(

Agave

Kayıtlı Üye
Lastiklerinizden kaynaklı olabilir. Ön-arka yapın ya da sag ön ile sol önleri degisin hala saga çekecek mı ?

selcukcp

Kayıtlı Üye
rot balans yapan ustada öyle dedi lastikleri değişelim dedi. Değiştirdi yine aynısı hafif sağ çekme var

Cordoba 34

Kayıtlı Üye
Denediğiniz yoldan kaynaklı olabilir, yada hangi hızda giderken çekme hissediliyor? 90-100 den sonra az çekme varsa ince bi ayarla biter. Yada mekanikte bi sorun olabilir.

selcukcp

Kayıtlı Üye
70 80 de fark edilmiyor ama uzun yolda 100 ü geçtikten sonra baya bi hissediliyor. Çok denedim direksiyonu bırakıyorum sağa çekiyo tekrar topluyorum bırakıyorum yine aynısı rot balans diye düşündüm yaptırdım yine olmadı. Denediğim yol otoban da yani halı gibi yol

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Denediğiniz yoldan kaynaklı olabilir, yada hangi hızda giderken çekme hissediliyor? 90-100 den sonra az çekme varsa ince bi ayarla biter. Yada mekanikte bi sorun olabilir.

mekanikte nasıl bir sorun vardır murat bey?

Agave

Kayıtlı Üye
Yollarımız balık sırtı şeklinde. O yüzden direksiyonu bıraktıgınızda saga çekebilir. Direksiyonu elinizle düz tuttugunuzda saga çekme var mı ?

selcukcp

Kayıtlı Üye
Yollarımız balık sırtı şeklinde. O yüzden direksiyonu bıraktıgınızda saga çekebilir. Direksiyonu elinizle düz tuttugunuzda saga çekme var mı ?

Direksiyonu tuttuğumda bi sorun yok sadece kolumu hafiften yoruyor çünkü devamlı sol tarafa itmek zorunda kalıyorum. bırakıyorum sağa gidiyor.

Agave

Kayıtlı Üye
Devamlı sola itmek gerekiyor mu yahu ? O zaman anormal.
Ön takımlardan bir parçadan kaynaklı sorun olabilir.

halil001

Kayıtlı Üye
rot balansa gittim olmadı düzelmedi yani. Nereye gitsem ki?
aracınızın tablasında sorun olabilirmi yada kamber kaster lastiğin yere basma şeklinde ? bunlar haricinde rot ayarından yapar nuda yaptırdıysanız sadece bunlar kaldı. Direksiyon düz konumda ve araç düz biyerdeyken ön lastil ile çamurluk arasındaki boşluğu cetvel yere paralel olacak şeklde ölçün muhakkak bir sapma vardır ölçüde