Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordo sağa çekiyo :(

selcukcp

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bi sorun var araba düz yolda direksiyonu bırakıyorum sağ tarafa çekiyo hafiften. Rot balans yaptırdım yine aynı neden olabilir sizce:(

Lastiklerinizden kaynaklı olabilir. Ön-arka yapın ya da sag ön ile sol önleri degisin hala saga çekecek mı ?

rot balans yapan ustada öyle dedi lastikleri değişelim dedi. Değiştirdi yine aynısı hafif sağ çekme var

Denediğiniz yoldan kaynaklı olabilir, yada hangi hızda giderken çekme hissediliyor? 90-100 den sonra az çekme varsa ince bi ayarla biter. Yada mekanikte bi sorun olabilir.

70 80 de fark edilmiyor ama uzun yolda 100 ü geçtikten sonra baya bi hissediliyor. Çok denedim direksiyonu bırakıyorum sağa çekiyo tekrar topluyorum bırakıyorum yine aynısı rot balans diye düşündüm yaptırdım yine olmadı. Denediğim yol otoban da yani halı gibi yol

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Denediğiniz yoldan kaynaklı olabilir, yada hangi hızda giderken çekme hissediliyor? 90-100 den sonra az çekme varsa ince bi ayarla biter. Yada mekanikte bi sorun olabilir.

mekanikte nasıl bir sorun vardır murat bey?

Yollarımız balık sırtı şeklinde. O yüzden direksiyonu bıraktıgınızda saga çekebilir. Direksiyonu elinizle düz tuttugunuzda saga çekme var mı ?

Yollarımız balık sırtı şeklinde. O yüzden direksiyonu bıraktıgınızda saga çekebilir. Direksiyonu elinizle düz tuttugunuzda saga çekme var mı ?

Direksiyonu tuttuğumda bi sorun yok sadece kolumu hafiften yoruyor çünkü devamlı sol tarafa itmek zorunda kalıyorum. bırakıyorum sağa gidiyor.

Devamlı sola itmek gerekiyor mu yahu ? O zaman anormal.
Ön takımlardan bir parçadan kaynaklı sorun olabilir.

rot balansa gittim olmadı düzelmedi yani. Nereye gitsem ki?

rot balansa gittim olmadı düzelmedi yani. Nereye gitsem ki?
aracınızın tablasında sorun olabilirmi yada kamber kaster lastiğin yere basma şeklinde ? bunlar haricinde rot ayarından yapar nuda yaptırdıysanız sadece bunlar kaldı. Direksiyon düz konumda ve araç düz biyerdeyken ön lastil ile çamurluk arasındaki boşluğu cetvel yere paralel olacak şeklde ölçün muhakkak bir sapma vardır ölçüde

Geri
Üst Alt