Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Copa plus - St Style - Cr Style

aakcakaza

Kayıtlı Üye
Arkadaslar 2011 yada 2012 tdi otomatik leon almayı dusunuyorum. Fakat bu 3 model arasındaki farklar nelerdir? Aydınlatabilir misiniz?

Mesela Copa plus haricinde yokus kalkıs desteği yokmus. doğru mudur?

Benim aracım 2011 CR Style ve yokuş kalkış desteği (hill holder) var. Bu arada ST Style bildiğim kadarıyla Sports Tourer (yani station wagon) ama TR'de 2011-2012 Leon'ların station wagon versiyonunu hiç görmedim. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.

Style
16" Alüminyum Alaşımlı Jantlar
Krom Kaplı Ön Izgara
Gövde Rengi Kapı Kolları ve Aynalar
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları
Yol Bilgisayarı
Çift Bölgeli Otomatik Klima
Elektrikli Ön ve Arka Camlar
Koyu Yeşil Karartılmış Arka Camlar
Elektrikli, Isıtmalı, Katlanabilir Yan Aynalar
Direksiyondan Kumandalı Radyo / CD /MP3 Çalar ( 8 hoparlör), Aux ve USB Girişi
Eve Kadar İzleme Sistemi ( Coming Home)
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon
Deri Direksiyon ve Vites Topuzu
Sürücü / Yolcu Koltuk Yükseklik ve Bel Destek Ayarı
Cruise Control (Hız Sabitleyici)
Elektrikli Far Yükseklik Ayarı
Krom Renkli Kapı İçi Tutacaklar
Sürücü, Yolcu Işıklı Makyaj Aynaları
Yolcu Koltuğu Arkası Cep / Sürücü Koltuğu Altı Göz
Parçalı Katlanır Arka Koltuklar
ABS/TCS
Sürücü / Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıkları
Sürücü/Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı
Elektronik Şifreli Kontak Anahtarı, Immobilizer
Çocuk Koltuğu Bağlantısı (Isofix)
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi
* 1.6 lt TDI CR DSG Motor Seçeneğinde ESC, EBA, DSR, XDS, Hill Hold (Yokuş Kalkış Sistemi) ve Lastik Basınç Sensörü Standarttır.

Yukarıdaki özelliklere ilave olarak Copa Plus özellikleri aşağıdadır.

Copa Plus Özellikleri: Dönüşe Duyarlı Bi-Xenon farlar, Arka Led Stop Lambaları, Bluetooth, Yağmur sensörü, Kararan dikiz aynası, Otomatik yanan farlar, Arka park sensörü, Halı paspas, Copa koltuk döşemesi

Son düzenleme:
Leon un ST si o yıllarda yoktu... 2014 te geldi... donanım olarak copa yı tavsiye ederim...

• Beğen
Reaksiyonlar: ims
peki arkadaşlar, dsglerin 2012 öncekilerinde kavrama, titreme gibi sorunlaer olduğunu okudum. Sizlerin başına gelen var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

6 ileri dsg lerde sıkıntı olduğunu bende duymuştum... ama 7 ilerilerde hiçbi sıkıntı yok... gönül rahatlığıyla binebilirsin...

6 ileri dsg lerde sıkıntı olduğunu bende duymuştum... ama 7 ilerilerde hiçbi sıkıntı yok... gönül rahatlığıyla binebilirsin...
Tam tersini demek istediniz sanırım, 7 ileri kuru tip kavramalar 6 ileri yağlı tipe göre daha fazla sorun çıkarıyor. 1.6 TDI Leon'un 6 ileri DSG versiyonu yok diye biliyorum, en azından 2011 sonrasında.

peki arkadaşlar, dsglerin 2012 öncekilerinde kavrama, titreme gibi sorunlaer olduğunu okudum. Sizlerin başına gelen var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Tamamen şans işi, bazıları çok düşük km'lerdeyken arıza verdi, mekatronik ve/veya kavrama değiştirenler oldu, kiminde hiç sorun çıkmadı. Benim mesela 80.000'de mekatronik garantiden değişti.

Geri
Üst Alt