Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Conta mı yanmış acaba??

bu kısımı düzeltmenizi isteyecem çünkü hiç suçum yokken küçük bir kaçak yüzünden ağır hakarete maruz kalıyorum beraber yemek yediğiniz yola çıktığınız her an arayıp soran sağ sağlim yetiştinizmi diye sizden bir haber bekleyen (ki kendi akrabalarınız bile sizi o kadar aramadığını kendiniz söylediniz) arkamadan böyle konuşmanız zoruma gitti şahsen

düzeltmeme konusunda ısarcı olmaya devam ederseniz hakkınızda yasal işlem başlatacam bilginiz olsun

geçmiş olsun.. o kapaktaki mayonez kıvamında sarı madde ve köpüklenme benim araçtada oluyor.. aracımın bakımını yapan ustama götürdüm oda normal dedi bu durum için.. hem kısa mesafe kullanmaktan hemde yağın markasından kaynaklanıyor dedi... yağ çubuğuna baktığımızda yağın kalitesi bozulmamıştı bile.. genelde castrol kullanın derler bizim araçların motoru için ama castrol de böyle acaip bir köpüklenme yapıyor... bi dahaki bakımda mobil1 koymayı düşünüyorum... birde bakıma yakın motoru temizleyici katkı malzemesi döküp biraz öyle dolaşacam.. sonrada komple boşaltıp yerine yeni yağı koyacam....
yağdaki köpürme hiçbir zaman normal değildir, kalitesiz yağ filtresi veya yağa karışan su habercisidir, veya ismi duyulmamış yağ konmuştur, her şekilde ana kol yataklar ciddi aşınma içine girer.

yağdaki köpürme hiçbir zaman normal değildir, kalitesiz yağ filtresi veya yağa karışan su habercisidir, veya ismi duyulmamış yağ konmuştur, her şekilde ana kol yataklar ciddi aşınma içine girer.

peki abi bu köpürme olayı sadece kapakta var... yağ çubuğunda hiçbir sorun yok yağın rengi bile neredeyse değişmemiş.. motordaki terleme yüzünden bu sorun çıkabilirmi ?:confused:

köpük zaten kapağa yapışıyor orada görülebiliyor, motor yağının rengi değişmişse zaten iş işten geçmiş gitmiş demektir + yağ renginin değişmemesi de ayrı bir kötü haber, yağ vazifesini yaptıkça daha koyu hale geçer, ne marka yağ + filtre var bu motorda?

rengi tabiki ilk günkü gibi değil abi... bariz koyulaşma var ama yani bu sarı köpük olayından bahsediyorum yağ renginde bir acayiplik yok diye söylemiştim. usta kullandığı yağın markasının castrol olduğunu söyledi çünkü ben arabayı bıraktım yapıp beni çağırdı gittim aldım aracı... filtreyede özellikle dikkat ettim bosch un orjinal filtresi...

yağ fazla olmamalı kontrol etmeli, su eksiltmesi varsa ihmal etmeyip araştırmalı. Katkı vs. yok değil mi?

yağ çubuğuna bakınca yağ miktarı min ve max çizgisinin tam ortasında.. su eksiltmesi 2 ayda bir 200 ml felan belki ekliyorum ama min. çizgisinin hiç altına düşmedi... herhangi bir katkı vs yok.. şimdi bakım zamanı geldi zaten motor temizleyici ekleyecem sonra yağı boşaltıp mobil1 eklemeyi düşünüyorum bakalım yine yapacakmı eğer sorun dewam ederse bu sefer su kaçağı varmı ona baktıracaz bakalım ne olacak...

abi bende de leon var. 2001 model 1.6 8v. aractaki antfriz çamur gibi oldu ya.contamı yakmıştır araba. yağda suya rastlamadım ama motor suyunda yağ var sanırım. öğrenciyim bu yüzden maliyetleri soruyorum bana kaça patlar eğer conta yandıysa bide hangi conta netten baktım alt takım conta var üsttakım conta var silindir kapağı contası var. hangisini yakıyo bu melet?

Geri
Üst Alt