Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Conta mı yanmış acaba??

Çogunluk derken. ? ustaya gösterdinizmi. Usta gördüyse aracın conta yaktıgını birşey diyemem arcı görmeden. En kısa yolu yag cubunu cek veya araç 90 derece de ıken su takviye kapagını ac suyu geri verme tasırma yapıyormu. Baıst olarak burdan sızde anlayabılırsınız.

Ben lpg takıyorum. bende de leon oldugu için lpg montajına gelen araçları farklılık bakımından çok kontrol ediyorum. Kapak olayı kesinlikle herkezde aynıdır. 1,6 8v 105 aracı olanlar müsaitse gitsin baksınlar hepsindede senin bahsettiğin olay vardır. Ben olmayanı görmedim. Aracın km sine göre azlık çokluk oranı değişebilir. kapak olayına bakarak contayı yorumlayamazsıznı. Ha başka derdi varmı onu incelemek lazım.

90 derece de sabit kalması gerekiyor zaten. uzun yolda veya şehir içinde olması gerekn.

İlgi ve alakan için teşekkürler ismail hocam.Bugün farkettiğim için ustaya göstemiş değilim henüz.Ordan burdan okuduklarıma göre edindiğim izlenim şöyle ki sadece kapakta köpük olması çok önemli değil yağın cinsinden kaynaklanabiliyormuş.Ama su eksiltme eşlik etiiğinde durum daha ciddi bir hal alıyor sanıyorum.
Dediğiniz öneriler konusunda su ekleme kapağını açtığımda her daim su eksik olduğundan taşma sözkonusu olmuyor..
İşin kötü yanı bulunduğum ilçede öyle iyi bi usta da bulmam zor.Yarın birine baktırayım bakalım neler söyleyecek..

Evet sevgili arkadaşlar.Bugün buraların bildiğim en eski ustasına gittim ve durumu anlattım.Usta şöyle bir baktı ve su kaçağının lpg hortumundan kaynaklandığını söyledi.Köpüklenme konusunda ise çoğu araçta olduğunu normal olduğunu söyledi.İki tane hortum bağlantı yerlerinden çürümüş ve orda su sızıyordu ikisini de değiştirdi.Suyunu antifrizini ekleyip gönderdi beni.Usta birkaç gün sonra kelepçeler gevşeyebileceği için gel tekrar sıkalım deyiverdikten sonra ordan uzaklaşıp babacan ustanın dikiz aynasında küçülüp kaybolmasını, daha kötü bir durum olmamış olmasının huzuru ile izledim.Birkaç gün içinde problemin ortadan kalkıp kalkmadığını anlarız İnşallah sorun çözülmüştür ..
İlgi alaka gösteren herkese teşekkürler..

Hadi geçmiş olsun abi :) İnşallah büyümez sorun...

geçmiş olsun.. o kapaktaki mayonez kıvamında sarı madde ve köpüklenme benim araçtada oluyor.. aracımın bakımını yapan ustama götürdüm oda normal dedi bu durum için.. hem kısa mesafe kullanmaktan hemde yağın markasından kaynaklanıyor dedi... yağ çubuğuna baktığımızda yağın kalitesi bozulmamıştı bile.. genelde castrol kullanın derler bizim araçların motoru için ama castrol de böyle acaip bir köpüklenme yapıyor... bi dahaki bakımda mobil1 koymayı düşünüyorum... birde bakıma yakın motoru temizleyici katkı malzemesi döküp biraz öyle dolaşacam.. sonrada komple boşaltıp yerine yeni yağı koyacam....

geçmiş olsun.. o kapaktaki mayonez kıvamında sarı madde ve köpüklenme benim araçtada oluyor.. aracımın bakımını yapan ustama götürdüm oda normal dedi bu durum için.. hem kısa mesafe kullanmaktan hemde yağın markasından kaynaklanıyor dedi... yağ çubuğuna baktığımızda yağın kalitesi bozulmamıştı bile.. genelde castrol kullanın derler bizim araçların motoru için ama castrol de böyle acaip bir köpüklenme yapıyor... bi dahaki bakımda mobil1 koymayı düşünüyorum... birde bakıma yakın motoru temizleyici katkı malzemesi döküp biraz öyle dolaşacam.. sonrada komple boşaltıp yerine yeni yağı koyacam....

Evet Levent bende genelde kısa mesafeli kullanıyorum arabayı.Motor yağının markası ile ilgili sanırım sorun olsaydı senin dediğin gibi yağ çubuğunda da aynı şey olurdu.. Dediğin gibi bir dahakine mobil1 deneyelim bakalım..

Arkadaşlar yakın zamanda aldığım arabanın su eksilttiğini farkettim.Nerdeyse haftada bir kez su eklemem gerekiyor.Kısa bi araştırma sonucu contanın yanmış olabileceği sonucuna vardım.Motordan pek anlamam, burdaki conta üst kapak contası mı yoksa silindir contası mı nedir tam anlamadım.Yağ kapağını açıp baktığımda kapakta balçık veya sarımsı renkte yoğurt gibi bişeyin ve birkaç damla suyun biriktiğini gördüm.Bana arabayı satarken bundan hiç bahsetmeyen adamı(adam da demek istemiyorum.) Allah'a havale ediyorum.Benim de iyice kontrol etmem gerekirdi belki ama bu işlerden pek anlamamanın kurbanı oldum bende..Bu aşamadan sonra sizce ne yapmak gerekiyor ve bu tamir işi bana ne kadar bi masraf çıkarır acaba??Bilenlerden yorum bekliyorum..

bu kısımı düzeltmenizi isteyecem çünkü hiç suçum yokken küçük bir kaçak yüzünden ağır hakarete maruz kalıyorum beraber yemek yediğiniz yola çıktığınız her an arayıp soran sağ sağlim yetiştinizmi diye sizden bir haber bekleyen (ki kendi akrabalarınız bile sizi o kadar aramadığını kendiniz söylediniz) arkamadan böyle konuşmanız zoruma gitti şahsen

Geri
Üst Alt