Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coming home & Leaving Home

enormous

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
2011 TSI 1.2 Style standart paket Leonum var. Araçta far kısmında Auto düğmesi yok ...
Burada okuduğum bilgiler sayesinde Arabadan iniş (Coming home) modunu aktif etmeyi buldum. Arabadan inmeden önce kontağı kapattım, farlar da kapalı iken, 2 kez sellektör yapıp kapıyı açınca bir anda farlar açılıyor ve normalde farlar açıkkken çıkan uyarı sesi gelmeden araçtan iniyorsunuz. Kilitleme düğmesine basınca otomatikman 10 sn içinde sönüyor.
Bu çok güzel...
Peki aracın Arabaya Biniş(Leaving home) modunu aktif etmem için ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• modifiye.jpg
    modifiye.jpg
    26.8 KB · Görüntüleme: 13
artık tanıttım:) anlatın da bi rahatlayayim yaaa Leonumu aldığımdan beri çok merak ettiğim bir konu

merakını gidereyim malesef o özellik bulunmuyor bizim araçlarda =)

Konuyu baştan sona açıklayayım;

Aracı kapattıktan sonra bir kez selektör yapmanız "Coming Home" için yeterlidir.

"Leaving Home" aracın beyninden kapalıdır. Açsanız bile çalışmaz. Corsa D lerde kumandadan açma tuşuna çift bastığınızda Leaving Home çalışıyor ama malesef Leon'da böyle bir özellik yok.

Bunun dışında Vagcom ile Coming Home'yi sis farlarına ayarlayabilirsiniz. Süresini 10-60sn arasında ayarlayabilirsiniz.

Coming Home Sellek törle çalışır arkadaşlarında dedigi gibi..
Leaving Home Özelliginin Çalışması için aracınızda far sensörü bulunması gereklidir yada kumanda kolunda "Far açma butonu" Auto seçenegi gereklidir:eek:key:

Geri
Üst Alt