Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çok Yakıyor

Ben kocaelide ikamet ediyorum gazların hepsi Tüpraş ve petkimde toplaniyor boru hatları dolum tanklari bu tesislerde dir.Fakat opet e kesinlikle katkı koyuluyor.Opet gazı ile alakalı nette ariza ısığı iliskilendirilmesi vardir.
Katalizor ise benim servistende aldigim bilgiye dayanarak yakit tasarrufunu etkiliyormus.Bazi gençler araba beygiri artsin diye hususi sokturuyorlarmis ve aracta performans artisi ile beraber yakit artisi oluyormus,bunu egzostcu kendi soyluyor.Bende sokturdum ariza yaptigi icin,egzostcu yarma yapti yani susturucu takti birde kaynagin ustune sivi surdu ,egzost muayenesini disarida yaptir Tüv de arac ozelliklerinde katalizor oldugu icin egzost muayenesini Tüvde yaptirmamak gerekiyormus.Benimki piyasa uatalarindan kaba taslak agizdan bilgiler.

Seat ibiza 2004 1.4 lt 101 Hp Signo

bütün akaryakıt firmaları kendilerine göre bişeyler katıyorlar yakıtlarına reklamlarında ondan temizleyicili,
yüksek performanslı, daha çok km filan diyorlar. bende uzman değilim başımıza geldikçe araştırdıkça öğrendiğimiz
bilgiler bunlar. bildiğim kadarıyla kat iptal edilmiş araçlar tüv de muayeneden geçemiyor yani muayene geldiğinde
ya egsozcudan muayeneden geçene kadar geçici kat taktırmak gerekiyor yada parasını ödeyip kalıcı kat taktırmak gerekiyor.
nette abartıldığı gibi uçuk rakamlarda söylememişti egsozcular, ben 3 5 beygir artar mı diye taktırmamıştım.
300-500tl arası taktırabiliriz sanırım, arabanın motoruna uygun her hangi bir markanın katıda oluyormuş
öyle söylemişti benim egsozcu.
ben muayeneden önce taktırmayı düşünüyorum.

Adam bana cikma takayim dedi garantisi yok malum 1 saat sonra oda ariza yaparsa ne olacak birde 350 tl istedi iscilik dahi.Benim bozulan katalizorde audi vw seat logolari vardi orj.parcada adam Servislerde 2500 bulur dedi.Universal parcaya 600 dedi oda 1 yil dayaniyomus.Bende yarma susturucu taktirdim.Velhasim muayeneye gittigimizde tuvde egzost emisyonu yaptirma git arac muayenesinden once disarida ozel yere yaptir pul yapistirt sıkıntı olmaz dedi.Bakalim 11 ayda yasayacagiz gorecegiz.

Seat ibiza 2004 1.4 lt 101 Hp Signo

Hangisi az yakıyor ki, hepsi yakıyor. Ve bineceksek mecbur o yakıtı alacaz. O yüzden bakmıyorum ne kadar yaktığına artık. :)

Geri
Üst Alt