Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coilover Konusunda Yardım

aux

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese selamlar.
Önceden stock amortisör + -5 eibach sportline yay kullanırken konfor yetersiz gelmeye başlayınca ;
Koni amortisör + -5 eibach yayı alıp huzuru bulmuştum. Ancak bu sefer de araç sanki 0,5 mm yükseldi gibi oldu ve gözüme yüksek görünmeye başladı.
Bu yükseklik gözümü tırmaladığından RACELAND marka coilover sipariş verdim.
Bugün montajını yaptık. Kutunun içinden montajla ilgili en ufak bir bilgi çıkmadığı için netten indirdiğim bir kaç bilgi ile montajını gerçekleştirdik.
Evet araç koni + -5eibach kombinasyonundan daha aşağı indi o kesin ama en alt ayarda bile tam istediğim gibi inmedi..Yurtdışı forumlarda Raceland coilover kullanan Golf'lere baktığımda benim aracım onların yanında çok yüksek kalıyor, gerçi onlar montaj esnasında kutunun içinden çıkan darbe emici parçaları kesip incelterek monte ediyorlar o da bir dip not.

Yükseklik takıntımdan dolayı, mevcut konforumdan feragat edebilirim diye düşündüm ancak tahmin ettiğimden daha yukarıda kaldığı için konfor kaybını göz ardı edemiyorum.
Mevcut durum bu;
208385_10150218490132803_701487802_8373534_6002523_n.jpg

215475_10150218490657803_701487802_8373540_2943373_n.jpg

Sizce bir süre daha yayların iyice çökmesini bekleyeyim mi? yoksa daha inmez mi?
çünkü şu an coiller önlü arkalı , olabilecek en alçak seviyeye ayarlı şekilde...
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada stock amortisör + -5 cm yay kombinasyonu düşünen varsa çok uygun bir fiyata bu coilleri satmayı düşünebilirim.
İsteyen coilleri alıp nam amortisörde iyice bastırtabilir böyle bir projesi varsa...ya da stock amortisör + -5 cm eibach yay ile aynı konfor düzeyini elde edip , daha çok indirmek isteyen varsa işine yarayacaktır.

Abi bence yeterli daha aşağısı işini zorlastırır bence gayet şık :) Hayırlı olsun abi Ispartada bu halinle hız kesicilerden gecemezsin bizimkiler araba biçici :D :D

çok güzel duruyor..aslında amatabi sana güzel gelmesi önemli bide alırken kurduğun hayal ile bu başka tabi..
bunun dışında..
vw golf deki alçalma değerini seatlar için vermiyor..
ibrahime coil bakarken bilstein ile konuştuğumda almanyadaki adam golf için 6-7 cm derken seat için bu olur mu söyleyemem dedi..ne varsa seatta düşmüyor

arka normal ancak önün daha fazla alçalabilmesi lazım ön amortisör alt tablalarına tamamiyle alt dişe kadar oturduğundan eminmisin volkan?

arka normal ancak önün daha fazla alçalabilmesi lazım ön amortisör alt tablalarına tamamiyle alt dişe kadar oturduğundan eminmisin volkan?

arka daha inmiyor mu abi?
alt dişe kadar oturdu ancak şöyle bir nokta var ; ön amortisörün kulesinin içine , kutunun içinden çıkan darbe emiciyi değil , aracın orjinalindeki darbe emiciyi taktık..niye dersen ; kutunun içinden çıkan daha uzun ve daha sertti...yurtdışı forumlarda hep kesip öyle takıyorlardı..ben de kesip biçeceğime orjinali takayım bari dedim ama ön taraf çok çok inmedi...esasında öne de arkayada tam 1 parmak giriyor şu anda...

bence guzel duruyo yeterli gibi geldi bana brz kullan 1 ay kalsin illaki brz ezilebilir bence ama surungen arabalari zaten cok sevmiyorum bundan daha fazla inince cok zor olcaktir ki su hali ile bile zor dur kullanmasi bunu :) ama guzel duruyo iste lanet olasica :) uyuz oluyorum hayat hep boyle her tercih bir kaybedis olmak zorunda mi ? :)

arka daha inmiyor mu abi?
alt dişe kadar oturdu ancak şöyle bir nokta var ; ön amortisörün kulesinin içine , kutunun içinden çıkan darbe emiciyi değil , aracın orjinalindeki darbe emiciyi taktık..niye dersen ; kutunun içinden çıkan daha uzun ve daha sertti...yurtdışı forumlarda hep kesip öyle takıyorlardı..ben de kesip biçeceğime orjinali takayım bari dedim ama ön taraf çok çok inmedi...esasında öne de arkayada tam 1 parmak giriyor şu anda...

Benim koniler bundan daha fazla indiriyordu son ayarda baktık ilk aldığımızda lastik çamurluğun içindeydi sonra kaldırttım birde salınım yapar zamanla ancak ne kadar yapar bilemem tabi

çok güzel olmuş bence ön çokaz daha indimmi tmmdır :D

arkadaşlar yorumlar için hepinize teşekkür ederim =)
evet ben de beğendim ama daha fazla düşüş bekliyordum...sanırım markadan dolayı fark ediyor...ancak koni eibach vs. coiller çok pahalı...bu da fiyatına ve sunduğu düşüşe göre normal sanırım bu coilover kit için..

bu arada düşünen olursa;
yarın büyük ihtimalle bu coilleri çıkarttıracağım çünkü istediğim düşüşü alamadım (biraz fantezi düşünmüşüm heralde =) ) ...düşünen olursa 900'e aldığım bu coilleri 800 TL'ye hemen verebilirim...düşünürseniz PM atabilirsiniz.
konfor olarak orjinal amortisör + -5 eibach takmaktan hiç farkı yok...sadece amortisör fiyatına coil kiti vereceğim.

Geri
Üst Alt