Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coilover Konusunda Yardım

Volkan madem parmak giriyor ama oynamıyor o zaman biraz o sekilde kullan bence biraz daha salınım yapar..

olan benim koni ve yaylara oldu hayırlısı olsun

Volkan madem parmak giriyor ama oynamıyor o zaman biraz o sekilde kullan bence biraz daha salınım yapar..

salınım mutlaka yapacaktır..
ancak benim coilden bekletim ortalama bi ayarla bu hale gelmesi , en düşüğe getirdiğimde artık lastiklerin çamurluk içine kadar girmesiydi..
malesef en düşük ayara getirdiğimde bile bana göre yüksek halde kalıyor ki salınım yapsa bile istediğim şeye ulaşamayacağım.

Volkanım demekki fazla düşürmüyor raceland.özelliklerinde kaç mm indirir diyor ?

Bana sormuşun satılık konusunda;bak şunu söyliyeyim bizim coilleri tam indirdinmi karterden sonraki kısım yoldaki kelebeklere sürtüyor o kadar araba alçalabiliyor.tam dip yaparsan da lastik arasına parmak girmiyor ne ön ne arka benim Konide böyle en azından.Ta-technics te bu kadar indiriyor onuda bizzat gördüm.Ama eğer olurda bi daha coil alıcaksan ta-technics önermem çatlatan biliyorum çünkü :eek:key: H&R da bu kadar indiriyor onuda gördüm.Görmedim ama Eibachla,KW de bu kadar indiriyormuş.

Volkancım Öncelikle Hayırlı Olsun Coil'ler
Volkan bence motajında bir sorun olabilir dostum.Farkı bir kaç yere baktırsaydın keşke.Aracı kurcalatmadan..Çünkü bu grup araçlar (Vw,audi vs.. aynı yürür üzerine rot kolları bile hemen hemen aynı.) bende bi baktır dostum boşu boşuna zarar etme.Çok yakışıcak o Coiloverlar araca.

arkadasslar ufak bir aciklik getiriyim..

benim de ayberkinde coilover markamiz Ta-technix.

ayberkin coilover'i biraz daha esnek benimkine gore. benim arac onun ki kadar yaylanmiyor. yani sertlik ayari yok, evet ama benimkisinin sertliginden ben gayet memnunum.. cenk'in dedigi gibi kafayi tavana vurma olayi da sadece kopruden gecerken oluyor :) duz yolda ziplama ve esneme yok cok sukur :)

ayrica sunu da ekliyim coiloverrda kullaninca biraz oturur, daha duser gibi dusunmek yanlis.. ilk gun ne ise sonra da o yani..

volkan dedigim gibi aydin amortisore bir danis bu konuyu ama anladigim kadariyla senin coiloverlarin yapabilitesi bu.. normalden yuksek kalmis..

ayrica simdi raceland'in ozelliklerine baktim;
2006 sonrasi leon icin
"Front -20mm till -120mm, Rear -20mm till -70mm" aciklamasini yapmislar..

Ah be kardeşim bağırıyoruz burda bilstein bilstein die gerisi teferruat die.Leon düşmüyo diye bişey yok bu kelimeyi baştan silelim,bilsteinları tam bastığımda 16jantlarla kedigözlerine değiyordu arabam,17MAK jantlarla travez ile yer arası 3 max 3bucuk parmak kalıyodu ve lastiklerin yanağını neredeyse kapatıyordu çamurluklar(215-45-17),18lerle de aynı şekil görüntüyü alıyosun 2kademe yukarı aldığında 17deki gibi fakat davlumbazlara işlem yaptırmadan rahat edilemiyo sürtmeden dolayı,30 40 gidiyodum en güzel yolda bile...ucuz etin yahnisi herzaman bol olur yani,keşke brz daha biriktirseydin sağlam bişe alsaydın,yada ne blm hani hiçmi bu aldığın markayı araştırmadınki.sonuç olarakda şu kişişel fikrimi söylicem coil ile arabada en güzel duruşu 17jant veriyo ve en rahat kullanımda 45yanak 17 jant ile oluyo.Hep görüntüden bahsettik bide yol tutuş var,bilstein ile 160 170 ile 3şerit makası harika vurabiliyosun,araç esp ışığı bile nadir yakıyodu yani bildiğin kibrit kutusu gibiydi anlatılmayacak kdr memnumdum ben.Artk aldığında sattığında hayırlı olsun diyim kardeşim ama Bilstein bu işin sonu,ki ztn bence ortası olmayan bi durum...

Geri
Üst Alt