Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coilover Degişikligi

dayı 15. kademede şu anda ufak bi engelde bile hissetirio araba sallanıo otobüs gibi

abi bence coilleri satalım koni amortisör + -5 yay takalım

ne tarafa çeviriyorsun saat yönü sertleştiriyor hoş elinde prospektüs var ama gene yazayım dedim..
valla ben zaten satacam kaçarı yok

bi kere bilstein ztn bu işin sonu,kw li leonda kullandım ama benim bilsteinlar ile alakası yoktu buna bi kere emin ol.ama hangi coili kullansan öyle aklındaki gibi yumuşak olacağını düşünme,ztn yaradılışı sert bunların:) bide üstüne leon ztn orjinal amortisör ve yayları ile bile yumuşak bi araba dğl...ben tam bastığımda kafasını neredeyse sigara paketi giremeyecek kdr indiriyodu arabanın bilsteinlar,ve sürekli en sert ayarındaydı.ölüm virajı olmadıktan sonra 180 ve üstü hızlarda heryeri dönebiliyodum,fakat az bişe bozuk yola girdiğinde dahi zıplama yapması çok normal basıkta iken çünkü arabanın esneyebilecek bi yanı kalmıyor bildiğin gibi.kısacası coilden konfor yerine basıklıkla gelen güzel görüntü ve yol tutuş performansı bekle,o sekmeler sana fazla geliyor ise eğer boşuna başka markaya yönelip parçalanma çünkü bilsteinda aynısını yapıcak.kanımca sana lazım olan şey orjinal amortörler ile -5 eibach...

bi kere bilstein ztn bu işin sonu,kw li leonda kullandım ama benim bilsteinlar ile alakası yoktu buna bi kere emin ol.ama hangi coili kullansan öyle aklındaki gibi yumuşak olacağını düşünme,ztn yaradılışı sert bunların:) bide üstüne leon ztn orjinal amortisör ve yayları ile bile yumuşak bi araba dğl...ben tam bastığımda kafasını neredeyse sigara paketi giremeyecek kdr indiriyodu arabanın bilsteinlar,ve sürekli en sert ayarındaydı.ölüm virajı olmadıktan sonra 180 ve üstü hızlarda heryeri dönebiliyodum,fakat az bişe bozuk yola girdiğinde dahi zıplama yapması çok normal basıkta iken çünkü arabanın esneyebilecek bi yanı kalmıyor bildiğin gibi.kısacası coilden konfor yerine basıklıkla gelen güzel görüntü ve yol tutuş performansı bekle,o sekmeler sana fazla geliyor ise eğer boşuna başka markaya yönelip parçalanma çünkü bilsteinda aynısını yapıcak.er ile -5 eibach...
Benim en buyuk sorunum arkalar peki arka colin yaylarini eibach -5 ile degistirsem nasil olur kw yaylari biraz sert

istediğin gibi olmaz.asıl sert olan amortisör çünkü...

Abi sen önde rahatsan gerisini boşver ya :D bugün yarın takıyorum bende, sertliğinide ortaya getircem belki biraz sert yaparım :D sen önde rahatsan arkayı boşver. :)

Abi sen önde rahatsan gerisini boşver ya :D bugün yarın takıyorum bende, sertliğinide ortaya getircem belki biraz sert yaparım :D sen önde rahatsan arkayı boşver. :)
1sene sonra fitillerden ses gelmeye başlayınca bakalım boşvercekmisin:D

coılın sertlık deneyımını zaten sadece kendı arabanda tecrube ettıysen rahatsız olman cok normal.ben kac senedır arkadasımın a3 une bınıyorum 8L kasa, ustunde FK nın en sert coıllerı var ona ragmen sadece yaylı b arabaya gore cok daha konforlu.ayrıca onlerı baska arkaları baska coıl yaparsın ,yaptıgın kombin yol tutusu bozabılır bıle.

coılın sertlık deneyımını zaten sadece kendı arabanda tecrube ettıysen rahatsız olman cok normal.ben kac senedır arkadasımın a3 une bınıyorum 8L kasa, ustunde FK nın en sert coıllerı var ona ragmen sadece yaylı b arabaya gore cok daha konforlu.ayrıca onlerı baska arkaları baska coıl yaparsın ,yaptıgın kombin yol tutusu bozabılır bıle.
Anladim kardesim ozaman son bi ayarlama daha yapim onleri ve arkalari 13 e getireyim baktim olmuor koni+ 5 lik eibachla devam ederiz

Anladim kardesim ozaman son bi ayarlama daha yapim onleri ve arkalari 13 e getireyim baktim olmuor koni+ 5 lik eibachla devam ederiz

ibrahim koni ve -5 sana çözüm olmayacaktır..aynısı hatta daha keyifsiz olacak
neden mi sende 18 jant var yanakların 40 yani yanaklar da küçülcüdüğü için esneme azalıyor hepsi birbirine bağımlı şeyler..

sana şöyle söyleyeyim KW nın yaylarını orjinal amortisörlerini bile kullansan yumuşama da fark hissetmeyeceksin
çünkü orjinal yayların daha yüksek malzemesi daha esnek.
kw nın yayları daha kısa ve alaşımı da ona göre yapılı..sebep virajda esneme yapmasın diye

Geri
Üst Alt