Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Çıkmayan lekeler ve taş izleri

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında jokerfb41 tarafından paylaşıldı.

1. jokerfb41

jokerfb41 SCW Üyesi

49
    6
    8
    Arkadaşlar merhaba, Ön kaputta taş izleri var. Ayrıca arabanın tamamında çıkmayan nokta nokta lekeler var. Sanırım ağaç reçine izleri. Bir kaç görsel fotoda ekliyorum.

Bu taş izleri ve lekelerden kurtulmak için ne yapmak lazım. Kaportacıya mı gitmek lazım? Yada sonax, zeibert tarzı yerlere mi gitmek lazım.

İkamet yerim İzmit ama İstanbul' a da sürekli gidiyorum , iş yerim orada.

Bana önerebileceğiniz yerler olur mu?

Herkese çok teşekkürler, iyi forumlar dilerim.[​IMG]

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 15 Temmuz 2014
  2. tam12den

tam12den SCW Üyesi

368
    113
    43
    resimler görünmüyor

3. jokerfb41

jokerfb41 SCW Üyesi

49
    6
    8
    Tekrar yükledim. Teşekkürler

4. focus

focus SCW Üyesi

327
    190
    43
    Taş izleri rütüş boyayla kapatılabilir ama yakından yine belli olur, kesin çözüm kaputu boyatmaktır. Çıkmayan lekeler ise kil uygulaması, ardından hafif bir pasta ve ardından cila ve boya korumayla halledilir ve aracın boyası canlanmış olur. Ancak, bu işlemler uzman olmayan kişilerce yapılırsa boya zarar bile görebilir. Bu nedenle ziebart veya sonax gibi yerlerden yaptırılırsa daha iyi olur. Ayrıca, Sonax'ta MTV kampanyası var, galiba World Card ile MTV ödemesi yaparsanız %50 indirimli bir uygulamadan faydalanabilirsiniz.

5. tam12den

tam12den SCW Üyesi

368
    113
    43
    bence de ilk önce fairy var bulaşık deterjanı kesinlikle çok iyi temizliyor öyle pislikleri falan (ben devamlı onla yıkıyorum )ayrıca kesinlikle zararı falanda yok boyaya onunla bir yıkayın bakalım o pislikler temizlensin vuruklara da en ince fırca alıp nokta halinde sanayiden rutuş boyasını alıp rütuş yapın en azından bir zararınız olmaz , olmadı arkadaşın dediğini uygulayın

6. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.772
    5.610
    113
    Kil ile temizletin ve güzel bir pasta cila sonra galeriden çıkmış gibi olacaktır.

7. jokerfb41

jokerfb41 SCW Üyesi

49
    6
    8
    Sonax MTV kampanyasından yararlanmayı düşünüyorum. İnşallah pişman olmam...

8. focus

focus SCW Üyesi

327
    190
    43
    Ben eski aracıma, yine MTV kampanyasıyla Sonax uygulamasını yaptırmıştım, memnun kalmıştım. İnşallah sizde memnun kalırsınız.

Sayfayı Paylaş