Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çifte vatandaşlık hakkında...

pek bi dezavantajı yok gibi görünüyor ama ilerde 3. vatandaşlık olayı olursa birinden çıkmam gerekicek değil mi?

Dezavantajı hiç olmaz hatta daha çok avantajını görüceksin..:)3. vatandaşlık olayını ise yaparlar bence çıkmaya gerek olmaz diye düşünüyorum...

pek bi dezavantajı yok gibi görünüyor ama ilerde 3. vatandaşlık olayı olursa birinden çıkmam gerekicek değil mi?

erhan kardeşim..çifte vadandaşlık insanın herzaman kolay kolay eline geçebilecek bir şans değil..ğe üçüncüsü ele geçerse bence o zaman düşün..neden mi bugün abd green card sistemine giriş yapıp kazanmı olsan oraya gidip onların yerleştirdikleri yerde 5 yıl yaşama şartı ve ondan sonra vayandaşlık kazanma şansı olur ki..o da burdaki hayatından vazgeçmek demektir..yada bir evlilik söz konusu olacak evlilik sonrası eşinin bulunduğu ülkeye gidip orda belli bir süre yaşadıktan sonra bu hakkı elde edeceksin..bunların olma olasılığını bir düşünmek gerek yaşın 27 böyle bir şans kapını çalsa 2nci bir vatandaşlık için başka memlekette 5 yıl demek..bu da buradaki kurulu düzeni bırakmak demek..
ama naladığım kadarı ile kosova vatandaşlığı için senden böyle bir şart istemiyorlar..yani oturduğun istanbuldan bunu elde edebileceksin..bu arada avrupanın diğer ülkeleri artık çifte vatandaşlık sistemini kaldırıyorlar ya o ülkenin vatandaşı olacaksın yada kendi ülkenin..bu konuyu geçen hafta bir arkadaşımla konuştuk o da bana sormuştu avusturya vatandaşlığı için ne dersin diye orda doğup büyüyen ve hala orda yaşayan bir kardeşim..bende hiç düşünme geç sana açacak kapıları düşün dedim..nihayetinde senin kalbinden türklüğü kimse silemez..ama bu fırsatlar öyle insanlara kolay kolay gelmiyor..almanya bile bu uygulamadan vazgeçmek için adımlarını atmaya başlamış..
kısacası demek istediğim elindeki fırsatı değerlendir..sonuçta bir kaybın yok..
bende üsküp kökenliyim elimde öyle bir şans olsa çifte vatandaş olmak gibi ve bunun için sadece müracaat etmem yeterli olsa durmam yaparım..

seneye usa gitme gibi bir planım var kesinlik kazanmasada min 3-4 yıl orada kalmayı düşünüyorum, dezavantaj olarak düşündüğüm buydu. 3. bir vatandaşlık ama sorun yok gibi gözüküyor.

Yorum yazan herkese teşekkür ederim :)

seneye usa gitme gibi bir planım var kesinlik kazanmasada min 3-4 yıl orada kalmayı düşünüyorum, dezavantaj olarak düşündüğüm buydu. 3. bir vatandaşlık ama sorun yok gibi gözüküyor.

Yorum yazan herkese teşekkür ederim :)

ne demek fikir alış verişinde bulunduk eğer fikir verbildiysek ne ala..abd ye gideceksen..ve ben orda evlenebilirim diyorsan ve evlendikten sonra vatandaş olabilme şartı ne bilmiyorum..
bunun dışında göçmenlik başvurusunda bulunabilirsin..ama ınun şartlarını da bilmiyorum..bir tanıdığım kanadaya gitti idi sahte evlilik yaptı..ve yıllar sonra greencard ını aldı..ama bu aralar görüşemiyoruz...detaylı bilgi vermek isterim yarın bi bakayım mail adresi olan var mı kulüpte..

ne demek fikir alış verişinde bulunduk eğer fikir verbildiysek ne ala..abd ye gideceksen..ve ben orda evlenebilirim diyorsan ve evlendikten sonra vatandaş olabilme şartı ne bilmiyorum..

Evlendikten sonra eğer eşin ABD doğumlu ise,çifte vatandaş hemen yapıyorlar..Eşler sayesinde bu iş çok daha kolay oluyor..Bu şekilde yapan arkadaşlarım var..Benimde nişanlım BG doğum yeri..Evlendikten sonra bende onun sayesinde geçicem inşallah çifte vatandaşlığa..:)

Evlendikten sonra eğer eşin ABD doğumlu ise,çifte vatandaş hemen yapıyorlar..Eşler sayesinde bu iş çok daha kolay oluyor..Bu şekilde yapan arkadaşlarım var..Benimde nişanlım BG doğum yeri..Evlendikten sonra bende onun sayesinde geçicem inşallah çifte vatandaşlığa..:)

teşekkürler..hemen yapıyorlarsa güzel konuya açan arkadaş bunu dikkate alacaktır..

USA e gidersem eğer amacım hatun bulup evlenmek değil ama bu işler bellide olmaz tabii :)

Geri
Üst Alt