Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip modifiyesi turbo ve enjektörlere zarar verir mi ?

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
zaten enjektörün aşağı yukarı kaç hp destekleyeceği bellidir.. standart arabanın üzerine sadece yazılım yaparak enjektör sınırına ulaşan araba pek bulamazsınız..
turbo ise kullanıma bağlı olarak yazılımsız 150-200 gidiyorsa yazılımlı 130-140 da bitebilir.. bitmeye de bilir.. :) tamamen kullanıcıya bağlı..

Bunlar sürtünerek aşınan parçalar arkadaşlar.. Bunun ömrünü kısaltmak da uzatmakta sizin elinizde..

Remaping ile motor ömrünüzü uzatadabilirsiniz kısaltadabilirsiniz..

Normal şartlarda Motorunuzun devir bazında ömrü sabittir .. bunu kaç km de tüketeceğiniz size bağlı..

;)

güzel yorumlar, yıkarken gösterdiğiniz özeni kullanırken de gösterdiğiniz sürece sıkıntı olmaz. Bu onno ustanın chip ile yakıt değerleri değişmez ömrü kısalır lafını yaşayan biri olarak ben pek doğru bulmadım. gücü ve torku ayarlamak için yapılan işlemlerde karışım üzerinden değerler değiştirilerek yapılıyorsa tüketim nasıl aynı kalıyor mantık alamaz...

herkesin yazdığı gibi daha yeterli basınç ve ısı değerleri olmadan yükleniyorsanız ve tarzınız bu ise, chip işinden uzak durun. Yani kısa mesafeli araç kullanıyorsanız yaptırmayın. Titiz biri iseniz ve bunlara dikkat ederim derseniz o zaman yaptırın derim.

Geri
Üst Alt