Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip mi egzoz mu önce?

Önce egzost sistemi sonra ona göre bir yazılım verim böyle alınır yazılım egzost sistemine göre yapılırsa daha mantıklı olur ancak yazılım yaptıracağın yerle görüşmeli onların tavsiyelerini de dikkate almalısın.... yani egzost yapımında dahi yaptıracağın yazılım firmasının yapmanı isteyeceği yada önereceği sistemin verimliliği akıllılığı gene yazılım için seçeceğin firmanın kalitesi ve bilgi birikimi ile doğru orantılı....:eek:key:

Beyler 1.4 lerde egsoz yapmanın basınca katkısı olsun olsun 0,1 fark olsun.Bunun dışında bu motorlar küçük turboya sahip olduğu için egsoz sisteminde yapılan değişiklikler yazılımsız çok da bir şey fark ettirmiyor.Atmosferik b arabadan bahsediyor olsak öncelikle egsoz,filtre,yapılacaksa polish işlemleri yapılsın sonra yazılım son basamak olsun diyebiliriz ama tsi söz konusu ise egsoz sisteminden alacağınız verimi gözünüzde o kadar büyütmeyin.Eğer yazılımı bir kere yapıp kenara çekilecek olanlar varsa tabikide önce egsoz sistemi yapsınlar.Ama tuner ı elinin altında olacak olanlar önce yazılım sonrasında egsoz yaptıracak olsalar bile son ayar için yine tuner in kapısını çalabilirler.

DP+yazılım ile 0,15-0,2 bar fark ediyor. Sensör doğru ölçeceği yere takılsa yeterli, arıza lambası yazılım ile engelleniyor.

Ses istemiyorsan down pipe dışında egzoza dokunmana gerek yok. Önce filtre takın. Downpipe ve yazılımı daha sonra aynı anda yaptırın.

DP+yazılım ile 0,15-0,2 bar fark ediyor. Sensör doğru ölçeceği yere takılsa yeterli, arıza lambası yazılım ile engelleniyor.

Ses istemiyorsan down pipe dışında egzoza dokunmana gerek yok. Önce filtre takın. Downpipe ve yazılımı daha sonra aynı anda yaptırın.

Adam koşa koşa yazılım yaptırcam demiyor işte ona neden kimse dikkat etmiyor :) Arıza ışığı yanıp aylarca dolaşacaksa yazılım yaptırmayıp başına bela olacak.1.8 t konusu olsa kesin önce gitsin egsoz yaptırsın derim.İki motor arasında egsozdan alınacak verimler çok farklı.10 kere yazmım şunları, Tuner elinin altındaysa git önce yazılım yaptır sonra egsoz yaptır birşey fark etmez.Eğer yaptıracak kişi ben 10 kere yazılım değişmeye gidemem diyorsa önce egsoz sonra yazılım yapsın.Söz konusu custom yazılım olduğu sürece ister önce ister sonra yazılım yapılsın bir şey fark etmez.

Adam koşa koşa yazılım yaptırcam demiyor işte ona neden kimse dikkat etmiyor :) Arıza ışığı yanıp aylarca dolaşacaksa yazılım yaptırmayıp başına bela olacak.1.8 t konusu olsa kesin önce gitsin egsoz yaptırsın derim.İki motor arasında egsozdan alınacak verimler çok farklı.10 kere yazmım şunları, Tuner elinin altındaysa git önce yazılım yaptır sonra egsoz yaptır birşey fark etmez.Eğer yaptıracak kişi ben 10 kere yazılım değişmeye gidemem diyorsa önce egsoz sonra yazılım yapsın.Söz konusu custom yazılım olduğu sürece ister önce ister sonra yazılım yapılsın bir şey fark etmez.

O yüzden DP ve yazılımı aynı anda yaptır dedim zaten. Ben 2-3 ay yazılımsız kullandım DP'yi. İki haftada bir vagcom ile arıza lambası siliyordum :)

burdakilerde zaten koşa koşa yazılım yapacam demediğini farkında. tsı araçlara yapılan yazılımlarda en doğru sonucu almanın başlangıcı ve dediğin gibi zırtpırt yazılımcının kapısını çalmaktansa ilkönce downpipe ve egzos yapıp en son yazılım işine girmesi değilmidir?

Bence standart egzoz candır. Her ne kadar turboda no exhaust best exhaust desek de, 1.4 TSI 'ların o kadar da free flow sevmediği bir gerçek.
Ben olsam katalitiği falan ellemeden yaparım yazılımı devam ederim.
İlla ses gerekiyorsa sona bir supersprint son susturucu.
Komple egzoz yapılmış, 2-3 tip boru çapı ve egzoz kombinasyonu denenmiş ve verim alınamamış birkaç TSI gördükten sonra fikrim kesinlikle bu yönde.
3 hp için o kadar maceraya ve muhtemelen çöpe gidecek masraflara gerek var mı, sizin bileceğiniz karar :)

Bence standart egzoz candır. Her ne kadar turboda no exhaust best exhaust desek de, 1.4 TSI 'ların o kadar da free flow sevmediği bir gerçek.
Komple egzoz yapılmış, 2-3 tip boru çapı ve egzoz kombinasyonu denenmiş ve verim alınamamış birkaç TSI gördükten sonra fikrim kesinlikle bu yönde.
3 hp için o kadar maceraya ve muhtemelen çöpe gidecek masraflara gerek var mı, sizin bileceğiniz karar :)

bu adamı dinlemek lazım :):):)

neyseki beni anlayan birileri var :)

• Beğen
Reaksiyonlar: ukku
Geri
Üst Alt