Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip mi egzoz mu önce?

welet e katılıyorum bende kat iptali egzos ve hava filtresi yaptıkdan sonra yazılım yap daha farklı sonuçlar çıkabilir

Egsoz sıstemını komple yapacaksan kat falan iptal ettiğin zaman yanıltıcıyı düzgün yapamazlar ise arıza ışığı yakacak araban.Bu yüzden öncelikle yazılım yapman daha hayırlı olur.Zaten turbo arabada egsozu önce yapmanın çok da önemi yok.Sonuçta aynı basıncı basıyor olacaksın.
abi arıza ışığınıda yazılımla silebiliyorlar ama yanlışmı biliyorum

Kat iptalinden sonra ( yani downpipedan sonra ) turbo basıncında değişiklik meydana geliyor diye biliyorum. Bu nedenle öncelikle iyi bir egsoz sistemi ve havafiltresi, sonrasında yazılım tercihimdir. Ki kendim öyle yapıcaktım altyapıyı hazırlamıştım yazılım yoktu :)

Şemun abi, biz bizimkilere uzun diyoruzda manuel 1.4 160lıklar 3. viteste 160 görüyo. Onlarında çok daha uzun :) biz 145 görüyoruz :)

komple egzoza gerek yok downpipe yap yeterli boşa para harcama sonrada yazılımı attırırsın yeterli olur :eek:key:

benm 1.4 TSİ da KN kutu içi filtre+downpipe+supersprint cat back system+yazılım var şimdi bujileri bekliom onlarda gelirse tam olucak

selam arkadaşlar...

aracımı (2012 1.4 tsi leon fr) aldım hatta neredeyse 1 ay oldu...

birkaç kaplama ve sticker dışında bir modifikasyon yapmadım daha... şöyle bi 2000 - 2500 km olmasını bekledim açıkçası

Sorum şu ; yalnızca chip ya da egzoz + downpipe yapıcak kadar para harcamak istiyorum bu ay fakat hangisini önce yaptırmalıyım emin olmadım? Aracın sağlığı açısından hangisini önce yaptırmam mantıklı olur yardımcı olursanız sevinirim...

Teşekkürler

bence önce egzos+downpipe işlemini yapıp aracının çıkışlarını rahatlat sonrasında chip yaptır. çünkü aracına kuru kuruya yapacağın chip işlemi ile egzos + artı downpipelı araca yapacağın işlem sonucu baya bi farklı olacaktır.

Beyler 1.4 lerde egsoz yapmanın basınca katkısı olsun olsun 0,1 fark olsun.Bunun dışında bu motorlar küçük turboya sahip olduğu için egsoz sisteminde yapılan değişiklikler yazılımsız çok da bir şey fark ettirmiyor.Atmosferik b arabadan bahsediyor olsak öncelikle egsoz,filtre,yapılacaksa polish işlemleri yapılsın sonra yazılım son basamak olsun diyebiliriz ama tsi söz konusu ise egsoz sisteminden alacağınız verimi gözünüzde o kadar büyütmeyin.Eğer yazılımı bir kere yapıp kenara çekilecek olanlar varsa tabikide önce egsoz sistemi yapsınlar.Ama tuner ı elinin altında olacak olanlar önce yazılım sonrasında egsoz yaptıracak olsalar bile son ayar için yine tuner in kapısını çalabilirler.

Can abi dediğin doğru ama şunu söyliyim bende bizim araçlarda egsoz etki etmez diyodum, taki downpipe'ı yaptırdıktan sonra denediğimde. sıcak hava soğuk hava biçok kez denediğim bir yer var tem'de 185'e ulaşamıyordu araç 18 jantla. Dp'den sonra aynı yerde 195'lere rahat rahat ulaşıyor :)

Benim tavsiyem şu olur. El yapımı güzel bir Cold Air İntake ( BMC, AEM, HKS filtrelerden biriyle ) , ardından downpipe + cutout. Sonrasında yazılım. Neden yazılım yapıp sonra egsoz yapıp sonra tekrar yazılım firmasına gidesiniz ki :) Sırayla yavaş yavaş yapın bunları :)

Can abi dediğin doğru ama şunu söyliyim bende bizim araçlarda egsoz etki etmez diyodum, taki downpipe'ı yaptırdıktan sonra denediğimde. sıcak hava soğuk hava biçok kez denediğim bir yer var tem'de 185'e ulaşamıyordu araç 18 jantla. Dp'den sonra aynı yerde 195'lere rahat rahat ulaşıyor :)

Benim tavsiyem şu olur. El yapımı güzel bir Cold Air İntake ( BMC, AEM, HKS filtrelerden biriyle ) , ardından downpipe + cutout. Sonrasında yazılım. Neden yazılım yapıp sonra egsoz yapıp sonra tekrar yazılım firmasına gidesiniz ki :) Sırayla yavaş yavaş yapın bunları :)

Kaldıki egsoz yapılırken kat ıptal etme ısıne gırınce bu sefer sensor yanıltma yoluna gıdılecek.Yanıltmayı bılmeyen egsozcu ısını duzgun yapamayınca sureklı ısık yakmaya baslayacak.Tuner el altındaysa sıralama yapmanın cok mantıgı yok

Geri
Üst Alt