Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip mi egzoz mu önce?

psychomeric

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar...

aracımı (2012 1.4 tsi leon fr) aldım hatta neredeyse 1 ay oldu...

birkaç kaplama ve sticker dışında bir modifikasyon yapmadım daha... şöyle bi 2000 - 2500 km olmasını bekledim açıkçası

Sorum şu ; yalnızca chip ya da egzoz + downpipe yapıcak kadar para harcamak istiyorum bu ay fakat hangisini önce yaptırmalıyım emin olmadım? Aracın sağlığı açısından hangisini önce yaptırmam mantıklı olur yardımcı olursanız sevinirim...

Teşekkürler

Allah kaza bela vermesin güle güle kullan aracını ama şimdilik yapmasan bişeyler tadını çıkarsan taze taze,görsel üzerinde çalış derim...

egzoz a göre chip bence yeterli bi cevap olur diye düşünüyorum inşallah

Bence önce bir stok halinin keyfine bakın daha sonra yazılım düşünebilirsiniz,chipi tavsiye etmem..

teşekkürler alios43 hepimize umarım...

Bende kaşıntı daha aracı almadan başladı o yüzden bişeyler yapayım rahatlayayım diyorum... dediğim gibi kafam bu ikili arasında takıldı kaldı... bana da mantıklı gelen önce egzoz sonra da alacağım beygir gücüne göre kaliteli bir yazılım... bu arada chip derken yazılımı yastetmiştim box vs hiç düşünmüyorum zaten

Yazılımdan önce arabanın alt yapısını hazırlarsan ( egzoz, filtre, dp gibi) sonra yazılım atarsan daha faydalı olur öteki türlü önce yazılım yaptırıp daha sonra egzoz vs yaptırırsan arabana atılan yazılım orjinal egzoz ve filtreye göre atılan yazılım olduğundan fazla fark ettirmicektir..

Stock egsoz sistemine gore bi yazlim atilabilir .. Ama daha yuksek guc istersen filtre egsoz degismen lazim ama 1.4 125 liklerde egsoz sisteminde kafana gore degisiklikler yapma bence cok ulginc bu makine yalnis harekette - guc alabilirsin

İlla kasinti varsa iyi bir son susturucu kutu ici filtre yafa konumu iyi ayarlanmis acik hava filtresi ve yazili
Olabilir ama ben olsam cok abartmam sanzuman oranlari cidden uzun

Egsoz sıstemını komple yapacaksan kat falan iptal ettiğin zaman yanıltıcıyı düzgün yapamazlar ise arıza ışığı yakacak araban.Bu yüzden öncelikle yazılım yapman daha hayırlı olur.Zaten turbo arabada egsozu önce yapmanın çok da önemi yok.Sonuçta aynı basıncı basıyor olacaksın.

Geri
Üst Alt