Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip, arka tampon, arka spoiler, jant&lastik, alacağım tavsiyeleriniz?

Serbay yaptıracaksan buradan bütçeleri de yaz bizde kaşınalım bari :D:D

yapalım abi bütçe sınırsız :D

Serhatım sağol bi hafta içinde bitirmeyi planlıyorum bu moodifiye işini :=)

Hiç rahat durmuyoruz dimi serbayım:D ben bile daha araba almadan şunu yaptırırım bunu yaptırırım diyorum...

Arkadaşlar yarım kalan modifiyemi tamamlıyorum kısmetse. Sormak istediklerim;

1-) 17" jant alacağım değerleri ney olması gerekir ( 5cm yayla birlikte kullanacağım)

2-) Aero arka tamponmu yoksa cupra arka tamponmu alayım? ( Ön tamponum cupra tampon )

3-) Makyajlı kasa aero arka tampon alırsam şayet arka spoilerde alsam sırıtırmı araba ön tamponu ele alarak değerlendirirsek?

4-) Lastik olarak 17"jant alacağımdan konforlu ve güvenli marka istiyorum neler önerirsiniz ebatı kaç olacak ayrıca?

5-) Bendeki jantı tekrar takadabilirim belli olmaz 18"jant vardı siyah ET 43 225*40*18 lastikle kullanıyordum yeni lastik almış olsam hangi ebat alayım not ince yanak kesinlikle istemiyorum konforum acayip düşüyor.

6-) Chip tuning işine gireceğim barbarosu öneriyor herkez bende onamı yaptırsam ve yeri nerede? Fiyatı yaklaşık nedir?

Bunlar hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar.

sırayla gidersek Serbay abi..

1. bence 17" alacaksan hiç alma abi çünkü tuhaf bi görüntüsü oluyo 17"nin ne büyük ne küçük ne jant kendini gösteriyo ne de yol tutuşa etkisi 18" kadar iyi olur..
2. aero derim..
3. spoiler zaten makyajlılar için de aero kit üzerinden tasarlanan bi eleman değil mi neden sırıtsın abi önde Cupra tampon varken anlamında diyosan sırıtmaz bence..
4. ebat konusunda bişi demiyim bilmiyorum onu belli başlı sitelerden sağlıklı bi şekilde mm olarak zaten çıkar..güvenli ve konforluysa tek bi marka var Michelin.. :)
5. abi 2'si bir arada olmuyo.. :) ..35 ya da 45 yanak da oluyo olması taban da 215-235 arası değişebilir yanlış hatırlamıyosam oranları..bence 40 tadında..
6. bence de Barbaros abi..karar senin abi..ama kesinlikle yaptırmalısın..

Şuandaki kararım 18" eski siyah jantlarımı tekrar takma kararı aldım. Buna uygun ince yanak olmayan lastik almak. Boyut ve marka tavsiyesi???

Şimdi aero kit diyoruz ama makyajlılarda ön tampon biraz yukarıda duruyor sonra sırıtmasın yha..

Yiğit sen kaça yaptırdın chipi peki? Standart yazılımmı attırdın sadece?

abi ben sırıtcağını düşünmüyorum..

Serbay abi fiyat vermiyim onu Barbaros abiye sorarsın inan hatırlamıyorum da aradan zaman geçti..
standart yazılım diye bi olay yok zaten aslında..ABT'nin yazılımı vs. de yine üniteye özel yapılıyo sadece büyük bi kısmı aynı..Barbaros abinin tel.'i yoksa sende PM atarım istersen abi..zaten abuk subuk paralar istemez..

abi makyajsiz kasada ön cupra arka aero siritmiyor çünkü ön cupra arkayla orantili

ama makyajli kasanın cupra tamponu çok yukarda kaliyor..batuyla benim araba yanyana gelince çok net fark ediliyor bu...o yüzden arkaya aero koyarsan garip durabilir..o yüzden risk almadan arka cupra + spoiler diyorum...

bu arada 18" için 40 yanaktan başka şansin yok ...daha doğrusu 225 40 18 den başka şansin yok...40 ın üstüne çikacaksan da lütfen 18" takma...gerçekten çok kötü duracaktir...
17 için ise ölçü 224 45 17 ...yaysız şekilde 17" bi garip duruyordu ufak geliyordu..-3 yaylardan sonra güzel gelmeye başlamişti ama 18" e geçtim... -5 yayla 17 güzel duruyor..hatta örnek bir foto koyayim...

-5 eibach + 17" sport up
5sportup3.jpg

5sportup.jpg

5sportup2.jpg

arka spoiler siparişi verild
cupra arka tampon siparişi verildi
sırada yay lastik var :)

teşekkürler herkeze.. 3,5cm alacağım bu sefer..

doğru yolu bulmuşsun abi =)
sen konfordan şikayetçi olduğun için 3,5 istiyorsun ama ben 3,5 la 5 arasında en ufak bi fark göremiyorum yüksekliği dişinda =)

Geri
Üst Alt