Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip araca zarar verir mi??

yazılım (chip) adı herneyse leon 1.4 tsi aracıma bostancı mert oto da yaptırdım. araba avans vurmaya başladı verim alıyorsunuz ama 10 yaşında arabadan cıkmayacak sesler gelıo motorunuzdan.. kesinlikle tavsıye etmıyorum 1.4 tsi 125 hp zaten yeterınce başarılı bir motor..yazılım arabada ciddi problemler çıkarabilir.

amatorce yapılmıs kotu yazılım her turlu arabanın canına okur zamanla orası gercek ama herkes aynı kefeye koyulamaz.

Bu konu mılyon kere dondu forumda arama yapılsaydıda bayagı bır seye ulasılabılınırdı.
Revo denmıs ama heralde yazılan cızılenler okumamıs burda,batu nun arabasında revo vardı aylarca araba arıza ısıgı yaktı 1 kere dogru duzgun huzurlu bınılemedı arabaya,powershop konu hakkında hıc bsy yapmazken elımızden gelen bu derken 1.4 t 125 lık yazılımı hakkında,utku revoya cok kallavı bır maıl attıktan sonra ısın rengı b anda degıstı son olarak b yazılım yuklenmıstı batunun arabaya o zaman sorun yok gıbı dıyordu ama sonrasında ne oldu bılmıyorum

Barbaros abı 1.4t ye basından berı yazılım yapanlar arasında,hatta ılk yapılan arabalar arasında yıgıtın arabası var,o zaman ben tavsıye etmıstım barbaros abıye gıtmesını,gayette memnundu kendısı b sorun olmamıstı
evo tech hakkında 1.4 t ıcın ne yapıyolar bılmıyorum ama gecenlerde ıbıza cuprasına yaptıran b arkadasın yorumlarını dınledım kı o da hosuma gıtmedı,araba sureklı arıza ısıgı yakıyormus falan fılan.

kısa b acıklama daha yapalım su konuda.chıp denılen olay ecu ıcındekı epromdur,ve yukleme aslen eproma yapılırdı eskıden sokulup ve yerıne yenıden takılırdı,artık obd uzerınden yapıldıgı ıcın yazılımlar daha cok yazılım yaptırmak dıye tabır edılıyor bu ıslem.chıp baska yazılım baska sey degıl yanı.

Her firmanin bazi araclar uzerinde basarisi oldugunu fusunyorun 1.4 t ye yazilim atsam barbarosa giderdim heralde ... Bir de saglikli yapilan uygulamanin zarari oldugunu dusunmuyorum hersey surucude bitiyor stock araci bile yipratip turbosunu patlatmak kolay is

amatorce yapılmıs kotu yazılım her turlu arabanın canına okur zamanla orası gercek ama herkes aynı kefeye koyulamaz.

Bu konu mılyon kere dondu forumda arama yapılsaydıda bayagı bır seye ulasılabılınırdı.
Revo denmıs ama heralde yazılan cızılenler okumamıs burda,batu nun arabasında revo vardı aylarca araba arıza ısıgı yaktı 1 kere dogru duzgun huzurlu bınılemedı arabaya,powershop konu hakkında hıc bsy yapmazken elımızden gelen bu derken 1.4 t 125 lık yazılımı hakkında,utku revoya cok kallavı bır maıl attıktan sonra ısın rengı b anda degıstı son olarak b yazılım yuklenmıstı batunun arabaya o zaman sorun yok gıbı dıyordu ama sonrasında ne oldu bılmıyorum

Barbaros abı 1.4t ye basından berı yazılım yapanlar arasında,hatta ılk yapılan arabalar arasında yıgıtın arabası var,o zaman ben tavsıye etmıstım barbaros abıye gıtmesını,gayette memnundu kendısı b sorun olmamıstı
evo tech hakkında 1.4 t ıcın ne yapıyolar bılmıyorum ama gecenlerde ıbıza cuprasına yaptıran b arkadasın yorumlarını dınledım kı o da hosuma gıtmedı,araba sureklı arıza ısıgı yakıyormus falan fılan.

kısa b acıklama daha yapalım su konuda.chıp denılen olay ecu ıcındekı epromdur,ve yukleme aslen eproma yapılırdı eskıden sokulup ve yerıne yenıden takılırdı,artık obd uzerınden yapıldıgı ıcın yazılımlar daha cok yazılım yaptırmak dıye tabır edılıyor bu ıslem.chıp baska yazılım baska sey degıl yanı.

Can abi yorumun gerçekten çok güzel teşekkür ederim benim gerçekten tek merak ettiğim konu 165 hp 270 tork aracı cok mu üzer yani ona göre yaptırcam yada yaptırmıcam adamın bana dedıgı 125 lik birçok araca yaptık ve şikayetçi olan yok dedi

Her firmanin bazi araclar uzerinde basarisi oldugunu fusunyorun 1.4 t ye yazilim atsam barbarosa giderdim heralde ... Bir de saglikli yapilan uygulamanin zarari oldugunu dusunmuyorum hersey surucude bitiyor stock araci bile yipratip turbosunu patlatmak kolay is

Kesinlikle katılıyorum saglıklı yapıldığı sürece bende problem cıkacagını dusunmuyorum genelde zaten hızlı kullanmyan bi insanım istedigim şey ayamın altında biraz daha fazla bi güç olsun eger Can abi 165 hp cok fazla derse yaptırmıcam para biriktirip arabayı degıstırcem

Hakkaten beygirler, kulaktan dolma bilgiler havada uçuşmuş. 5 Eylül gecesi Barbaros Bayrak'ın Ankara bayisi olan BoostER Performance'de aracıma yazılım yaptırdım. Sahibi Erhan arkadaşım. Kendisi ile defalarca konuştuk. 145hp'den fazlasını kim söylüyorsa yalandır. Araçdan basınç isteniyor ama turbo basamıyor. Eğer DP var ise 150-155hp arası verir maksimum. Konusunu daha sonra açacağım. Biraz daha tecrübe etmek istiyorum.

Ayrıca Revo'nun haritayı kendi yazığı ve diğerlerinin sadece değerler ile oynadığı söyleniyor. Diğerlerini bilmem ama Barbaros Bayrak'da haritayı baştan yazıyor.

Aracımda 60mm DP var. Şu an verdiği güçten çok memnunum. Yakıt ise değişmedi.

Dediğim gibi biraz daha test ettikten sonra konusunu açacağım. Herkesin aklında ki soru işaretleri de cevaplanmış olur böylece.

cenk merhaba,barbarosta yapma demenin bir sebebi var mı ? yani yaptırıpta herhangi bir sorun yada sıkıntı yaşadın mı yada yaşayan bir tanıdığın mı oldu ? Ben de yaptırmayı düşünüyordum da kafam karıştı şimdi..

evet tanidiklarim memnun kalmadi isim vermiyim simdi

EvoTech bizim araçlara yazılım yapıyor mu ki :S

Google'dan baktım da 1.4 TSI için varmış 160hp 260nm yapıyormuş. Evotech güçlü araçlara yapıyor diye biliyordum ben :)

yapiyor yoksa bos bos yazarmiyim kardesim :) isin son noktasi o markanin stickeri bile yeter arabaya +5 hp :) fiyat icinde dv ve filtre de dahil

konuyu başından okudum.diğer arkadaşların da söylediği gibi bilinçsizce yapılan bi yazılım sonucu araçta birçok hata meydana gelebilir. işi ehline bırakmak lazım. aracın güç limitleri dahilinde yapılacak bir yazılım bence zarar vermeyecektir. iş gereği araç sayım biraz fazla.4 aracımda da yazılım var. 2 tanesini kendimiz kullanıyoruz.diğerlerini de elemanlar kullanıyor. Yazılımlarını Megachips Mehmet Gazihan yaptı. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. tavsiye ederim.İzmir'de bayisi de var diye biliyorum. Bunun haricinde Barbaros abi de bu işi bence çok iyi biliyor.Ayrıca Seat için Revo yu çok övüyorlar. özellikle Cupralar genelde Revo tercih ediyorlar. bir sorun yaşayanını ben duymadım. Bilinen yerlere ve kişilere yaptırıldığı taktirde bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.125 HP aracınıza güzel bi yazılımla sorunsuz 155-160 hp değerleri almanız mümkün gibi görünüyor.

konuyu başından okudum.diğer arkadaşların da söylediği gibi bilinçsizce yapılan bi yazılım sonucu araçta birçok hata meydana gelebilir. işi ehline bırakmak lazım. aracın güç limitleri dahilinde yapılacak bir yazılım bence zarar vermeyecektir. iş gereği araç sayım biraz fazla.4 aracımda da yazılım var. 2 tanesini kendimiz kullanıyoruz.diğerlerini de elemanlar kullanıyor. Yazılımlarını Megachips Mehmet Gazihan yaptı. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. tavsiye ederim.İzmir'de bayisi de var diye biliyorum. Bunun haricinde Barbaros abi de bu işi bence çok iyi biliyor.Ayrıca Seat için Revo yu çok övüyorlar. özellikle Cupralar genelde Revo tercih ediyorlar. bir sorun yaşayanını ben duymadım. Bilinen yerlere ve kişilere yaptırıldığı taktirde bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.125 HP aracınıza güzel bi yazılımla sorunsuz 155-160 hp değerleri almanız mümkün gibi görünüyor.

Bende DV mi bekliyorum ondan sonra İzmir SRK tuning var orda yapılıcak heralde bi sıkıntı yasamam diye düsünüyorum tesekkurler ilginize :)

Geri
Üst Alt