Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip araca zarar verir mi??

Chip zaten türkiye'de yazılım olarak biliniyor. Gökhan abinin demek istediği modüller var. Ufak bir modül motorun beynini yanıltma yöntemiyle çalışıyor. Pek sağlıklı olmadığı söylenir ki sağlıklı olsaydı daha zahmetli olan yazılım yapılmazdı :)

Yazılım dediğimizde motorun beynine girilerek ayarların değiştirilmesidir. Sağlıklı yapıldığı sürece pek bir zararı yoktur fakat yine de turbonun ömrünü azaltabilir. Aşırı yüklenme sonucunda ve bilinçsizce yapılırsa motoru elinize bile alabilirsiniz. Son zamanlarda laptop'ı olan yazılım işine girdiği için yapılan yer önemlidir. Yazılım yapıldı diye ha bire gazlarsanızda motorun ömrünü kısaltırsınız. İşi iyi bilen birisine yaptırırsanız pek bir sorun yaşamazsınız. Forumda da genelde Barbaros Bayrak (PSChiptuning) öneriliyor. Bende gittim yaptırmak için dyno'da veri alındı fakat benim motorun koduna uygun dosya yoktu yani henüz ana bilgiler okunmamış. Okuduğu zaman haber verilecek ve yaptırmaya gidicem. Aracınız daha iyi yürüsün istiyorsanız iyi bilen bir yerde yaptırabilirsiniz.

barborosta yapma bence revo ya da evo tech derim ben paraya kiyarsan yazilimi ilk yapan markadir evo tech

cenk merhaba,barbarosta yapma demenin bir sebebi var mı ? yani yaptırıpta herhangi bir sorun yada sıkıntı yaşadın mı yada yaşayan bir tanıdığın mı oldu ? Ben de yaptırmayı düşünüyordum da kafam karıştı şimdi..

yazılım (chip) adı herneyse leon 1.4 tsi aracıma bostancı mert oto da yaptırdım. araba avans vurmaya başladı verim alıyorsunuz ama 10 yaşında arabadan cıkmayacak sesler gelıo motorunuzdan.. kesinlikle tavsıye etmıyorum 1.4 tsi 125 hp zaten yeterınce başarılı bir motor..yazılım arabada ciddi problemler çıkarabilir.

mustafa imzan yabancı değil..offroad ile ilgin varmı?

yazılım (chip) adı herneyse leon 1.4 tsi aracıma bostancı mert oto da yaptırdım. araba avans vurmaya başladı verim alıyorsunuz ama 10 yaşında arabadan cıkmayacak sesler gelıo motorunuzdan.. kesinlikle tavsıye etmıyorum 1.4 tsi 125 hp zaten yeterınce başarılı bir motor..yazılım arabada ciddi problemler çıkarabilir.

bostancı mert oto bu konuda ne kadar uzman bilmiyorum tabi ama yaptırmadan önce iyice araştırsaydın keşke..

barborosta yapma bence revo ya da evo tech derim ben paraya kiyarsan yazilimi ilk yapan markadir evo tech

EvoTech bizim araçlara yazılım yapıyor mu ki :S

Google'dan baktım da 1.4 TSI için varmış 160hp 260nm yapıyormuş. Evotech güçlü araçlara yapıyor diye biliyordum ben :)

bostancı mert oto bu konuda ne kadar uzman bilmiyorum tabi ama yaptırmadan önce iyice araştırsaydın keşke..
adamın kapısında yazılım attıgı arabalar 200 bınlıranın uzerındeydi bende güvendım aslında ama hata yaptım her arabanın bi hakkı var 125 ise 125 kalmalı bence

adamın kapısında yazılım attıgı arabalar 200 bınlıranın uzerındeydi bende güvendım aslında ama hata yaptım her arabanın bi hakkı var 125 ise 125 kalmalı bence

acaba çok sert bi yazılım mı yaptırdın ? bildiğim kadarıyla 145 hp 150 hp arası çok zorlamadan alınabiliyor ama bu değerlerin üzerine çıkıldığında problem yaşanıyor.. senin değerler kaçtı ?

Bende Barbaros ta yaptırdım yazılımımı 27 hp 61 Nw tork aldık aractan hıc öle dedıgınız gıbı sesler flan cıkmadıkı benım aracım 3 sılındır dızel ve 105 hp oldu bence duzgun bır yazılım yapılmamıs zorlanmıs olablır.

Geri
Üst Alt