Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip araca zarar verir mi??

165hp çok yüksek bir değer, o zaten abartıdır dyno'da veremez o değeri, he lastik ebatını farklı girerse 200hp'de çıkartırsın :D standartı 145-150hp'dir. ABT ve REVO 160hp yapıyor. ABT hp'yi fazla söylüyor zaten. REVO'da da sorun olduğunu duymuştum. Barbaros abi, 145 civarına çıkarıyor diye biliyorum. 145-150. 165yapsın o motor elinde de kalır turboda bitirir. 70nm torku 2.0dizel bmwlerde verebiliyorlar. Çok söylemiş.

165hp çok yüksek bir değer, o zaten abartıdır dyno'da veremez o değeri, he lastik ebatını farklı girerse 200hp'de çıkartırsın :D standartı 145-150hp'dir. ABT ve REVO 160hp yapıyor. ABT hp'yi fazla söylüyor zaten. REVO'da da sorun olduğunu duymuştum. Barbaros abi, 145 civarına çıkarıyor diye biliyorum. 145-150. 165yapsın o motor elinde de kalır turboda bitirir. 70nm torku 2.0dizel bmwlerde verebiliyorlar. Çok söylemiş.

Abi walla napcagımı sasırmış durumdayım suan da hayır elımde patlasa yenısını kım alcak ondan uzak dursam mı diye dusunmuyo degılım artık

Aynen sagolsun herkez gerekli acıklamaları yaptı ama bi chip içinde kalkıp istanbula gelip donmek su sıralar butcemı asırı olumsuz bi yönde etkiler o yuzden İzmir sularında bu olayı halletmem lazım ama nerde nasıl yapacagımı bılemedım :)

Bence irtibata gecersen sana yardımcı olablır barbaros abı ızmırde olsan bıle ırtıbata gecmek ıstersen ozelden yardımcı olablırm :)

Chip zaten türkiye'de yazılım olarak biliniyor. Gökhan abinin demek istediği modüller var. Ufak bir modül motorun beynini yanıltma yöntemiyle çalışıyor. Pek sağlıklı olmadığı söylenir ki sağlıklı olsaydı daha zahmetli olan yazılım yapılmazdı :)

Yazılım dediğimizde motorun beynine girilerek ayarların değiştirilmesidir. Sağlıklı yapıldığı sürece pek bir zararı yoktur fakat yine de turbonun ömrünü azaltabilir. Aşırı yüklenme sonucunda ve bilinçsizce yapılırsa motoru elinize bile alabilirsiniz. Son zamanlarda laptop'ı olan yazılım işine girdiği için yapılan yer önemlidir. Yazılım yapıldı diye ha bire gazlarsanızda motorun ömrünü kısaltırsınız. İşi iyi bilen birisine yaptırırsanız pek bir sorun yaşamazsınız. Forumda da genelde Barbaros Bayrak (PSChiptuning) öneriliyor. Bende gittim yaptırmak için dyno'da veri alındı fakat benim motorun koduna uygun dosya yoktu yani henüz ana bilgiler okunmamış. Okuduğu zaman haber verilecek ve yaptırmaya gidicem. Aracınız daha iyi yürüsün istiyorsanız iyi bilen bir yerde yaptırabilirsiniz.

dun ABT Almanya sitesine mail attim.1.2 TSI in yazilimi cikmis.Asagidaki cevabi gonderdiler. 140 beygir ve 220 tork oluyormus

Dear sirs

thank you very much for your email.

Attached you find the data sheet for ABT chip tuning for Seat Leon 1,2 TSI.
Price is € 1.490,00 incl. 19% German VAT.

Mit freundlichen Grüßen // Kind Regards

Diana Hofmann

ABT Sportsline GmbH
VX-I department
Export service assistant
Daimlerstr.
2
D-87437 Kempten

İzmir'de pschiptuning'in bir şubesi yokmuydu?Sanki var diye biliyorum.
165hp neye göre 165 hp yukarıda da dedikleri gibi lastik ebatı ve araçtaki değişikliklerle olur ama yazılımla olmaz o kadar büyük fark.
xx

dun ABT Almanya sitesine mail attim.1.2 TSI in yazilimi cikmis.Asagidaki cevabi gonderdiler. 140 beygir ve 220 tork oluyormus

Dear sirs

thank you very much for your email.

Attached you find the data sheet for ABT chip tuning for Seat Leon 1,2 TSI.
Price is € 1.490,00 incl. 19% German VAT.

Mit freundlichen Grüßen // Kind Regards

Diana Hofmann

ABT Sportsline GmbH
VX-I department
Export service assistant
Daimlerstr.
2
D-87437 Kempten

4200TL ABT'ye vereceğime son susturucu ve downpipe alırım, üstüne yazılım yaptırırım. Gerisini de harcarım bi şekilde ama ABT'ye vermem :D

PSchiptuning in izmirde SRKshop adı altında bayisi var orda yaptırabilirsin 4 tane aracımı ve daha birçok arkadaşımın aracını yaptırdım ona sıkıntı yaşamadım.....

İzmir'de pschiptuning'in bir şubesi yokmuydu?Sanki var diye biliyorum.
165hp neye göre 165 hp yukarıda da dedikleri gibi lastik ebatı ve araçtaki değişikliklerle olur ama yazılımla olmaz o kadar büyük fark.
xx

Abi işte benım dedıgım Srk tuning var bu işle ugrasan

PSchiptuning in izmirde SRKshop adı altında bayisi var orda yaptırabilirsin 4 tane aracımı ve daha birçok arkadaşımın aracını yaptırdım ona sıkıntı yaşamadım.....

Serhat abi gece gece içime su serptın walla bende bunu duymak istiyodum tek dusunduren bu 165 hp meselesi hoş bende 160 a çıkıyo diye biliyorum ama şimdi arkadaşlar boyle soyleyınce kafamda soru işareti oldu :confused:

Geri
Üst Alt