Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cezmi abinin nick'i olan KFY nedir?

ceycey11

Kayıtlı Üye
Tbi konu çok uzun ama ilk defa Cezmi abiye nick'inin anlamını CS oynasığımız zamanlarda sormuştum ve bunun anlamı KaFaYa'mı diye sormuşltum gülmüştü :) hani CS oynuyoruz ya...

Geçen aklıma geldi ve biraz araştırdım. KFY kısatması eskiden Kill For You yenilerde ise Kalbinde Fenerbahçeyi Yaşatanlar olarak anlıyor. İnternet camiyasında özellikle 90'ların sonları ve 2000'lerin başındaki en sağlam ve etkili taraftar grubu olarak biliniyor. Bir dönem Mesut Yılmaz la olan çekişmeleri ile ve bu çekişme sonunda MY'ın ağır yenilgisi ile de ilişkilendirenler var. Bazı bilgilere göre de bu taraftar grubunu genel olarak maraton E blokta oturan fenerbahçeliler oluşturuyor.

Cezmi abinin affına sığınarak paylaştım belki herkes Nick'inin anlamını da paylaşabilir bu konuda...

Tbi konu çok uzun ama ilk defa Cezmi abiye nick'inin anlamını CS oynasığımız zamanlarda sormuştum ve bunun anlamı KaFaYa'mı diye sormuşltum gülmüştü :) hani CS oynuyoruz ya...

Geçen aklıma geldi ve biraz araştırdım. KFY kısatması eskiden Kill For You yenilerde ise Kalbinde Fenerbahçeyi Yaşatanlar olarak anlıyor. İnternet camiyasında özellikle 90'ların sonları ve 2000'lerin başındaki en sağlam ve etkili taraftar grubu olarak biliniyor. Bir dönem Mesut Yılmaz la olan çekişmeleri ile ve bu çekişme sonunda MY'ın ağır yenilgisi ile de ilişkilendirenler var. Bazı bilgilere göre de bu taraftar grubunu genel olarak maraton E blokta oturan fenerbahçeliler oluşturuyor.

Cezmi abinin affına sığınarak paylaştım belki herkes Nick'inin anlamını da paylaşabilir bu konuda...

Merak Ettiğim bi şeydi ne ismiyle nede Soy ismiyle İlintili olmadığı için Harbiden merakımı giderdin Paylaşım için Eywallah..

Ozaman Bende Kendi Nick'imi Deşifre Edeyim.. Balıkesirin Yüksek Dağlarında Elinde Tutup Gezdirirken Beni 97 yaşında bir adam benim Şanımı Sen sürdürücen evladım demişti ben ozamanlar 5-6 yaşındaydım.. Bu nu diyen adam Balıkesirin Merkeze Bağlı Konakpınar Nahiyesi ve Bağlı 16 Köyünde Çanakkale savaşı öncesi istilada ve işgalde Bu köyleri düşmana karşı örgütleyip korumuş olan bir efedir ve benim Dedem Olur aslında adı Mehmet AKDENİZ'dir..
Ama onu Kimse öyle bilmez zira Dağların Çöllü'sü, Balıkesirinde Efesidir.. Soyadı Kanunu ile birlikte Soyadının Çöllü Olmasını telkin ettilersede yarın bir gün çoluk çocuk adımızı şanımızı kötüye çıkarır belki diyerek taa 300 sene evvel göçtüğü toprakların adını Soyad olarak almak istemiş ve öyle olmuştur fakat ne hikmetse Wikipediada dahil Köyümüzün Dedemin Yani ÇÖLLÜ'nün Doğduğu Toprakların tanımı Yapılırken bile orada yaşayan üç köklü aileden ikisine Soyadları ile Hitab edilirken Benim Sülaleme ÇÖLLÜLER denmiştir..
1895 Yılında doğup 2002 Yılında ölen bu adam Balıkesirdeki ilk Kongreninde Üyelerinden ve de Atatürkün Zağnos Paşa tertibini Düzenleyenlerden Biridir.. Babası Çanakkale Şehit Olmuş.. Kendiside Küçük Yaşta dağlara çıkıp yöre halkını Yunan işgalinden korumuş Eskilerin tabiri ile Eşkıyadır VatanSeverdir.. EFEdir.. Vasiyeti ve Üzerimize yapışıp kalması Hasebiyle Şanını, Namını Yürütmekde Biz 4. Kuşak Evlatlarının Boynuna Borçtur.. İşte Bu yüzden ÇÖLLÜ..
Nur içinde yatasın şanlı Efem, Canım Dedem..

Benim nick'imin yanında seninkinin manası çok ağır oldu. Gerçekten bir tarihi mazisi varmış. Benimkine gelirsek benim iki ismim var ikiside C ile başlıyor CC CC CC zamanında jayjay Okochanın ünlü olmasyı ile ortaokulda bir arkadaş dedi ceycey öyle kaldı 11 de uğurlu rakamım o da oradan geliyor. size bir sır daha vereyim diğer takma adımda işportacıydı çünkü işportacılar gibi yanımda herşeyi taşırdım basmalı kalem 05,07,09 uçları silgi kalem silgi kırmızı uçlar 2 tane traş kalem en az 2 silgi ve kurşun kalemler cetveller vs :D

cezmi abi eski kill for you lardan şimdikiler çakma.aslında galatasaray önceleri die for you (senin için ölürüz)diye bir grup kurmuştu bizimkilerde onlara rakip kill for you/senin için öldürürüz) adlı grubu kurdu yanlış hatırlamıyorsam

Nicki oyu buyu gecerim benim icin onun bi adi var o da cezmi baba!

Kill for you da Galatasaray ın Die For You sundan esinlenerek kurulmuştur onuda belirteyim. :)

önceleri değil deplasman antrenman dahi kaçırmazdık.Samiyende,inönüde rakiplerimizle bilet kuyruğunda geceden beraber yatardık,deplasmanlarda rakiplerimizden misafirlik görürdük,bir kaç olaylar elbet olurdu fakat günümüz gibi asla olmadı.şimdi işin tadımı kaçtı benmi ihtiyarladım veya hepsimi:) şimdi işin gerçekten tadı kaçtı ve yeni bebeler bu işi çok daha iyi yapıyorlar!!!

Teşekkürler caner.:eek:key:

Geri
Üst Alt