Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çekişten düşme ( turbomu)

caki68

Kayıtlı Üye
hepinize selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum arkadaşlar benim 2005 model cordoba 1.4 tdi amf motor stylance aracım var benim sorunum özellikle araç sogukken rampa çıkarken birden çekişten düşme yapıyor devir saati 3000 i geçmiyor kontağı açıp kapatınca düzeliyor. motor sıcakkende araç dolu iken rampada yapıyor, arkadaşlar egr valfi değişti enjektörlerin ayarı yapıldı acaba neden olabilir turbodanmı, turboda ses yok özel servis turbo basıncı güzel dedi acaba vestgate mi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler, :(

Mustafa Bey Merhaba;

Bu bölümüne kendinizi tanıtırsanız sizi daha rahat tanıyabiliriz...
http://www.seatclubworld.com/forumdisplay.php?2-Üyelerimiz

Turbodan olsa ses olması gerekir diye düşünüyorum, bence konu çok daha farklı. Silindirlerin hepsi çalışıyor mu?
Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olacaktır.
Umarım önemli birşeyi yoktur aracınızın.

turbodan kaynaklı bir problem yaşıyorsunuzdır eğerki dediğiniz parçalar değiştiyse.

bizim makineler rampada kalkışı sevmez ama kalktıktan sonra da nazlanmaz..
kompresyon ölçtürmekte fayda var ayrıca turbo sağlam olsa bile intercooler+hortumlar+bağlantılar da kontrol edilmeli.. westgate 3binde kısmaz heralde:confused:

eger arabada herhangı b oynama soz konusu degılse zaten Wg ı aklınızdan cıkarın anca ımalat hatası flan olcak,ounn yerıne herhangı b kacak varmı dıye ıyıce boruları gosden gecırın,ıntercoolerınızı da ara sıra yıkayın

Bana motor kendini yazılımsal olarak devir çevirmemek üzere korumaya alıyor gibi geldi:confused:

Yakıt kaynaklı bir sorun olabilir. Yakıt aldığınız yeri değiştirin...

eger arabada herhangı b oynama soz konusu degılse zaten Wg ı aklınızdan cıkarın anca ımalat hatası flan olcak,ounn yerıne herhangı b kacak varmı dıye ıyıce boruları gosden gecırın,ıntercoolerınızı da ara sıra yıkayın
intercoleri nası yıkayacaz usta özel söküp yıkayacakmı yoksa direk olarak biz yapabilirmiyiz

Bana motor kendini yazılımsal olarak devir çevirmemek üzere korumaya alıyor gibi geldi:confused:
yazılımsal olarak olduğunu nası anlıyacaz bizim burda ustalara gösterdikmi direk turbodan diyolar turbo değişecek deniyo malum turbo pahalı yazılımı kim yüklüyecek

Geri
Üst Alt