Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Castrol GTX 20W-50 LPG Yağı Hakkında

dogancancavuslu

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum. aracım 2005 model ibiza 75 HP. aracım 140.000 km de. araç bakıma girecek. hangi yağı kullanacağımı araştırırken gözüm Castrol'un sitesinde gtx 20w-50 lpg yağına çarptı. aracımda da lpg mevcut. bu yağı kullananlar varmıdır motora bir zararı olur mu. castrol kendi sitesinde 5w-30 edge kullanmam gerektiğini söylüyor. yardımlarınızı bekliyorum.

20/50 asla kullanma kardeşim..Markasına inandığın (Mobil.Shell.Bp vs.) 5/30 yarı sentetik kullan.Lpg uyumlu diye bir yağ yoktur piyasada olanlar sadece raflarda kendi ürünlerinin reklamını yaparlar içeriği aynıdır.

genelde 10w40 derler ama asıl konulması gereken 5w30 yağdır. Marka olarak da mobil ya da castrol olur. benım gönlüm mobil esp formula 5-30 dan yana.vw motor normlarına uygundur.dizel benzınlı farketmez ...benim tdi aracım mobilden başkasını yemiyor :) tşkler

Son düzenleme:
kesinlikle koyma. aynı araç bende de vardı. Koydurdum araç traktör gibi çalışıyor. 100 den sonra ses yapıyor. araç hemen ısınıyor. kış gnü olduğu için aracımı götürdüğüm arkadaş sorun olmaz yaza değştirirz demişti. ancak sattım aracı ama satmasam 10 40 tan vazgeçme bak. yaz da geldi. km yapmış araçlara 10 40 öneriyorlar. aynı aracından bende de vardı. castrol 10-40 ile Mobil in 10-40 en güzeli bunlar ben denedim. elf te gzeldi, ama yağ eksiltmişti.
20130924_184759.jpg

kesinlikle LPG uyumlu diye hikaye yapıyorlar. bence 10-40 favorim çok sessiz çalışıyor araç

Peki 10w-40 ile 5w-30 arasinda nasil farklar var ibizada benim model olanlarda kullananlar deneyenler aydinlatabilir mi

Geri
Üst Alt