Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Captiva ile yan yan vurmuşum...

yukcell88

Kayıtlı Üye
Bugün saat 09:45 civarında Kayseri Ağaç İşleri' ndeki ara cadde olan 29. caddeden OSB' ye doğru giderken sağdaki ara bi caddeden çıkan 38 T 0513 plakalı ticari araç kaçmaya çalışmama rağmen duramayarak sağ ön tekerlek ve sağ ön kapıma girdi.

Kaza anında bir ses duydum ve aracımı sola doğru yarım metre savrulur hissettim (aslında aracı gördüm ama onun kızakladığını görünce kaçmaya çalıştım, önüme bakıyordum). Sonra aracı stop edip aşağı inip ticariye (2009-2011 model arası doblo) koştum, "geçmiş olsun" deyip tuttuğu eline baktım "ambulans çağırayım mı?" dedim. Aracının ön tarafı komple gitmiş zavallının, sonuçta adamın ekmek teknesi... Elini yaralayan şey havayastığının yukarı atan kapağı olmuş, neyseki 1 cm x 1 cm sıyrık idi, kanamıyordu.

Polisi aradı orada çalışan ve beni görüp gelen tanıdıklar, bizlik mesele değil demişler. Tabi iki araçta da tutanak bulunmadığı için polisi yine çağırdık. Krokiyi çizdi, beni suçlu ilan edip gitti(Kendi yetkisi değilmiş, bana göre diyerek söyledi) :D Benim gittiğim yol tam 17 m (kaldırım dahil), yan yol ise 10 m (bu da kaldırım dahil), üstüne hiçbir yol ayrımında DUR tabelası yok... (Herşeyin fotoğrafını çektim) Sağdaki daima haklıymış. "Peki sağdan gelen aracın yolun ortasından itibaren kızaklama izleri?" sorusuna " Evet, frenlemekte geç kalmış ama sen hiç durmaya çalışmamışsın" dedi. Ben de "1800 kg aracın durması mı kolaydır yoksa 1100 kg aracın mı? Burun buruna girmektense kaçmayı denemek daha mantıklı değil miydi?" dedim, "Sen kaza anında hepsini düşündün mü cidden?" dedi. Daha ne diyebilirdim ki?!

Aks, sağ ön kapı sacı ve sağ arka kapı sacı değişmesini, orta direğin ufak bi operasyon geçirmesini bekliyorum. Maliyet olarak da 10-11 bin TL' lik bir masraf çıkacak bende. Karşıdaki aracın ise motoru içeri doğru girmişti, havayastığı açıktı, radyatör filan haşat tabi... O zavallının da 8 bin TL çıkar... Trafik sigortaları var, bende de kasko vardı. İşin kötü yanı, direği düzeltilecek, araçta zarar etmiş olacağız. Keşke bir-iki havayastığı açılsaydı diyorum...

Başlıktaki yan yan vurma olayı ise karşıdaki taksicinin iddiası... Benim ön çamurluk ile tampon temiz, bana sen vurdun arabama diyor, dayanamayıp "Ben 4 yıl mühendislik eğitimi aldım, Allah aşkına düz giden bir aracın hatta 4 çeker bir aracın yan yan senin arabana vurmasını fizik kuralları çerçevesinde açıklar mısın? Açıkla, aslını almadığım diplomamı yırtarım!" dedim. Tutanakta bile benim vurduğum yazıyor. Hadi hayırlısı...

Parçalar yurtiçinden bulunursa 10 gün yoksa 2 ay sürermiş... Kasko 1 hafta araç veriyor bildiğim kadarıyla... Peder kesin ibizaya sulanacak :S

geçmiş olsun ama bence 2 araçta pertte çıkar 10-11bın tl dedıgıne gore tekrar gecmıs olsun

geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

enteresan bir kaza tutanağı olmuş

Geri
Üst Alt