Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Camdan gelen giy-giy sesine yardim lütfen!!

Konu, 'Teknik Destek' kısmında 34kok15 tarafından paylaşıldı.

1. 34kok15

34kok15 SCW Üyesi

66
    10
    8
    Arkadaşlar sağ ön cami açip kapatirken giy giy ses geliyor ama ne ses anlatamam yaşanir yoldan geçenler sesten dönüp bakiyor çözümünü bilen varsa yardimci olursa sevinirim teşekkür ederim

2. scgnbsl

scgnbsl SCW Üyesi

1.140
    423
    83
    benimde geliyordu gerçi anlattığınız kadar abartılı değildi.kapı kolunun üst kısmı tırnaklı sökülüyor.orayı söküp cam açma motorunun alt kısmına wd 40 sıkın hallolur.en azından ben böyle halletmiştim.

3. 34kok15

34kok15 SCW Üyesi

66
    10
    8
    fitillerden geliyor diye düşünüyodum ama dediğinizi denemek lazim

4. scgnbsl

scgnbsl SCW Üyesi

1.140
    423
    83
    bende fitiller diye düşünüyordum ama bu işlem benim sorunumu çözdü :) arada bir yapmak lazım.

Bunu beğendi. 34kok15 bunu beğendi.
  5. BoMBeR

BoMBeR SCW Üyesi

207
    109
    43
    Fitillerden geliyorsa cam tam kapalı konumdayken engebeli yoldan geçerken de ses çıkartır. Veya yine cam kapalıyken dışarıdan camın fitiline baskı yapın, gıcırdar. Fitillere WD40 çözer.

Cam motorunun derdinin çözümü ise aynen Seçgin'in söylediği gibi. WD40 olmasaydı ne yapardık acaba, her eve lazım.

Bunu beğendi. 34kok15 bunu beğendi.
  6. 34kok15

34kok15 SCW Üyesi

66
    10
    8
    bu gün gidip alıcam bi yerden sonucu merak ediyor hakikaten :)

7. 34kok15

34kok15 SCW Üyesi

66
    10
    8
    bu gün wd40 alıp fitillerden uygulama yaptım baya içeri filan sıktım lakin hiç bir etkisi olmadı camların batması dışında kapıdaki kaplamayı sökmeye çalıştım fakat yeterli ekipman ve tırnakların inatçılığından bir haltı başaramadım:D servis yüzü görüldü gibi..

8. d_darko

d_darko SCW Üyesi

597
    83
    28
    Cam fitiline wd40 sıkılmaz ki. Yağlı yağlı olur, her silmende yine yağ olur..

Bence cam fitilinde çok toz pislik birikmiş. sökülüp fırçalanarak yıkayarak temizlenmesi gerek. Çok zor bir iş olmamalı.

9. 34kok15

34kok15 SCW Üyesi

66
    10
    8
    artık çok geç sıkmış oldum bir kere ve cam yağ oldu siliyorum siliyorum nafile zamanla geçer artık:D

10. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    Bugün WD40 olmasaydı sanayi olmazdıpuhaha

Sayfayı Paylaş