Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Camdan gelen giy-giy sesine yardim lütfen!!

34kok15

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sağ ön cami açip kapatirken giy giy ses geliyor ama ne ses anlatamam yaşanir yoldan geçenler sesten dönüp bakiyor çözümünü bilen varsa yardimci olursa sevinirim teşekkür ederim

benimde geliyordu gerçi anlattığınız kadar abartılı değildi.kapı kolunun üst kısmı tırnaklı sökülüyor.orayı söküp cam açma motorunun alt kısmına wd 40 sıkın hallolur.en azından ben böyle halletmiştim.

benimde geliyordu gerçi anlattığınız kadar abartılı değildi.kapı kolunun üst kısmı tırnaklı sökülüyor.orayı söküp cam açma motorunun alt kısmına wd 40 sıkın hallolur.en azından ben böyle halletmiştim.
fitillerden geliyor diye düşünüyodum ama dediğinizi denemek lazim

bende fitiller diye düşünüyordum ama bu işlem benim sorunumu çözdü :) arada bir yapmak lazım.

Fitillerden geliyorsa cam tam kapalı konumdayken engebeli yoldan geçerken de ses çıkartır. Veya yine cam kapalıyken dışarıdan camın fitiline baskı yapın, gıcırdar. Fitillere WD40 çözer.

Cam motorunun derdinin çözümü ise aynen Seçgin'in söylediği gibi. WD40 olmasaydı ne yapardık acaba, her eve lazım.

bu gün gidip alıcam bi yerden sonucu merak ediyor hakikaten :)

bu gün wd40 alıp fitillerden uygulama yaptım baya içeri filan sıktım lakin hiç bir etkisi olmadı camların batması dışında kapıdaki kaplamayı sökmeye çalıştım fakat yeterli ekipman ve tırnakların inatçılığından bir haltı başaramadım:D servis yüzü görüldü gibi..

Cam fitiline wd40 sıkılmaz ki. Yağlı yağlı olur, her silmende yine yağ olur..

Bence cam fitilinde çok toz pislik birikmiş. sökülüp fırçalanarak yıkayarak temizlenmesi gerek. Çok zor bir iş olmamalı.

Cam fitiline wd40 sıkılmaz ki. Yağlı yağlı olur, her silmende yine yağ olur..

Bence cam fitilinde çok toz pislik birikmiş. sökülüp fırçalanarak yıkayarak temizlenmesi gerek. Çok zor bir iş olmamalı.
artık çok geç sıkmış oldum bir kere ve cam yağ oldu siliyorum siliyorum nafile zamanla geçer artık:D

Fitillerden geliyorsa cam tam kapalı konumdayken engebeli yoldan geçerken de ses çıkartır. Veya yine cam kapalıyken dışarıdan camın fitiline baskı yapın, gıcırdar. Fitillere WD40 çözer.

Cam motorunun derdinin çözümü ise aynen Seçgin'in söylediği gibi. WD40 olmasaydı ne yapardık acaba, her eve lazım.

Bugün WD40 olmasaydı sanayi olmazdıpuhaha

Geri
Üst Alt