Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Camdan gelen giy-giy sesine yardim lütfen!!

Bir saniye uygulamayı yanlış yaptınız sanırım.
Şimdi eğer ses motordan geliyorsa zaten kapı döşemesini sökmek lazım. Kulağınızı iyice yaklaştırınca anlaşılır aslında nereden geldiği. Ya da dediğim yöntemi uygulayın, camı kapatın dışarıdan camın üst kısmına yani şase ile birleştiği yerlere baskı yapın, gıcırdama varsa oradandır.

Uygulamayı cam fitilinin iç kısmına yapmayacaksınız, o zaman cam yağlanır. Uygulama yapacağınız yer tam olarak şöyle: Kapıyı açın. Elinize bir bez alın, WD40'ı bolca beze sıkın, o bez ile kapının kapatıldığında şaseye yani arabanın gövdesine temas eden yerlerini iyice silin. Dikkat plastik yerlere değil, plastiğin üzerinde yumuşak bir kaplama var, oraya uygulayacaksınız. Yani camın asla değmediği bir yer orası.

Bu arada zaten siz camı açıp, kapatırken ses geldiği için yukarıda bahsettiğim uygulamayı yapmanıza gerek yok. O ses araba engebeli yoldan geçerken gelir, açıp kapatırken değil. İleride illa ki o problemi de yaşayacağınız için yazdık.

Şu anki açma kapama sesi motordan geliyordur, döşemeyi sökmek lazım.

Yemin ediyorum ambele oldum...:confused:
Konu başladığından beri her yer yorum oldu anasını satayım, herkes bişiler diyo ama sesin nerden geldiğini bilmeden.. Helal olsun camıda yağ yaptınız olduğu gibi şimdi mecburen açamıycan için o camı gıcırtıda çıkmayacak tabi.. Wallahi süper çözüm:rolleyes:

kapının içinden geliyor kanımca zaten servise uğruycam mecbur yağ vs. balata falan filan bakımı var aradan onuda çıkarırım wd40 almam iyi oldu evin çelik kapısı gıcırdıyodu onu da halletmiş olduk:D

kapının içinden geliyor kanımca zaten servise uğruycam mecbur yağ vs. balata falan filan bakımı var aradan onuda çıkarırım wd40 almam iyi oldu evin çelik kapısı gıcırdıyodu onu da halletmiş olduk:D
Neye niyet, neye kısmet.. Ama işe yaraması güzel olmuşş bide cam yağlanmasaydı:D

camı halletim en sonunda sıvı gres sıkıldı kaldırma motoru etrafına şimdi yağ gibi maaşallah:D ama gerçekten yağ yani cam filan yardımlarınız için teşekkürler..

Geri
Üst Alt