Camdan gelen giy-giy sesine yardim lütfen!! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Camdan gelen giy-giy sesine yardim lütfen!!

34kok15

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sağ ön cami açip kapatirken giy giy ses geliyor ama ne ses anlatamam yaşanir yoldan geçenler sesten dönüp bakiyor çözümünü bilen varsa yardimci olursa sevinirim teşekkür ederim

scgnbsl

Kayıtlı Üye
benimde geliyordu gerçi anlattığınız kadar abartılı değildi.kapı kolunun üst kısmı tırnaklı sökülüyor.orayı söküp cam açma motorunun alt kısmına wd 40 sıkın hallolur.en azından ben böyle halletmiştim.

34kok15

Kayıtlı Üye
benimde geliyordu gerçi anlattığınız kadar abartılı değildi.kapı kolunun üst kısmı tırnaklı sökülüyor.orayı söküp cam açma motorunun alt kısmına wd 40 sıkın hallolur.en azından ben böyle halletmiştim.
fitillerden geliyor diye düşünüyodum ama dediğinizi denemek lazim

scgnbsl

Kayıtlı Üye
bende fitiller diye düşünüyordum ama bu işlem benim sorunumu çözdü :) arada bir yapmak lazım.

BoMBeR

Kayıtlı Üye
Fitillerden geliyorsa cam tam kapalı konumdayken engebeli yoldan geçerken de ses çıkartır. Veya yine cam kapalıyken dışarıdan camın fitiline baskı yapın, gıcırdar. Fitillere WD40 çözer.

Cam motorunun derdinin çözümü ise aynen Seçgin'in söylediği gibi. WD40 olmasaydı ne yapardık acaba, her eve lazım.

34kok15

Kayıtlı Üye
bu gün gidip alıcam bi yerden sonucu merak ediyor hakikaten :)

34kok15

Kayıtlı Üye
bu gün wd40 alıp fitillerden uygulama yaptım baya içeri filan sıktım lakin hiç bir etkisi olmadı camların batması dışında kapıdaki kaplamayı sökmeye çalıştım fakat yeterli ekipman ve tırnakların inatçılığından bir haltı başaramadım:D servis yüzü görüldü gibi..

d_darko

Kayıtlı Üye
Cam fitiline wd40 sıkılmaz ki. Yağlı yağlı olur, her silmende yine yağ olur..

Bence cam fitilinde çok toz pislik birikmiş. sökülüp fırçalanarak yıkayarak temizlenmesi gerek. Çok zor bir iş olmamalı.

34kok15

Kayıtlı Üye
Cam fitiline wd40 sıkılmaz ki. Yağlı yağlı olur, her silmende yine yağ olur..

Bence cam fitilinde çok toz pislik birikmiş. sökülüp fırçalanarak yıkayarak temizlenmesi gerek. Çok zor bir iş olmamalı.
artık çok geç sıkmış oldum bir kere ve cam yağ oldu siliyorum siliyorum nafile zamanla geçer artık:D

RedLine

Kayıtlı Üye
Fitillerden geliyorsa cam tam kapalı konumdayken engebeli yoldan geçerken de ses çıkartır. Veya yine cam kapalıyken dışarıdan camın fitiline baskı yapın, gıcırdar. Fitillere WD40 çözer.

Cam motorunun derdinin çözümü ise aynen Seçgin'in söylediği gibi. WD40 olmasaydı ne yapardık acaba, her eve lazım.
Bugün WD40 olmasaydı sanayi olmazdıpuhaha