Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam temizliği Yardım

ön cam ve arka camda parmak ucu kadar lekeler vardı yıkamayla çıkmıyordu
bu söylediğim ürünü tesadüfen kullandım tertemiz yaptı başka bıyere uygulamadım

Kireç lekesi gibi inatçı lekeler araçta düzgün bir boya koruma yoksa ne yazık ki yıkamayla çıkmazlar :(
Camlar içinde tavsiyem nano kaplama yapmanızdır; böylelikle yıkama hem daha kolay olduğu gibi hemde kireç lekeleride veya diğer inatçı lekelerin cama tutunmasıda engelleniyor.

nano kaplama ne demek?
Google üzerine nano teknoloji ile ilgili güzel açıklamalar var o yüzden çeşitli sitelerden alıntılar yapmayacağım. Ancak, nano demek uzun süre koruma demektir. Çok küçük parçalar uygulama yapılan yüzeyde bir kaç saat içinde birbirlerine kenetlenip şeffaf bir yüzey kaplaması oluşturur. Cam, boya ve jant yüzeyinde bir nevi şeffaf bir tabaka yani kaplama sayesinde kir yüzeye çok zor tutunuyor.
Normal bir cila yıkama sıklığı ile yüzeyden bir müddet sonra parçalanarak kaybolmaya başlar. Keza, normal bir cam kaplaması (yağmur kaydırıcı) camda en fazla 1 ay tutunurken nano yüzeyde 1 sene kalabiliyor, tabi daha uzun süre kalanalrda var :)

Anlamadığım nokta: nano bir ölçü birimi, yüzeye yapışma ve sünger vs. ile yıkamaya karşı dayanım farkını ortaya koyacak bir birim değil....

Bir türlü çıkmayan derken? Ne kadar zamandır?

Sorun bana sanırım abi, valla ben 1 haftadır çıkartmaya çalışıyorum lekeyi, farklı yerlerde farklı kimyasallar denediler olmadı. En son bu tip malzemeler satan bir arkadaşım var, önümüzdeki hafta sonu da onla deneyeceğiz bir kaç ürün. Çıkmazsa 2 hafta olacak :)

Anlamadığım nokta: nano bir ölçü birimi, yüzeye yapışma ve sünger vs. ile yıkamaya karşı dayanım farkını ortaya koyacak bir birim değil....

Doğrudur nano bir ölçü birimi ancak diğer sealant, wax...vs'den de fark bu noktada ortaya çıkıyor. Nano cilanın diğer bilindik carnauba , sealant wax, cila ailesinden farkı, yüzeye daha uzun süre yapışması, küçük yapıların birleşerek daha büyük bir yapı ortaya çıkarmasında yatıyor. Böylelikle vernik gibi ama ondan daha dayanıklı bir şeffaf film yüzeye kenetleniyor.
Örneğin bir meg. nxt cilanın maksimum koruma ömrü 1 aydır. Ancak nano cila 1 sene koruma sağlar.
İstersen aracının jantlarından bir tanesine sırf farkı görmen için nano kaplama yapabilirim. Denemesi bedava.

Ha yada istersen ürünleri kendinde temin edebilirsin, denersin ve normal cila aradaki farkı bizzat görürsün.

Kireç lekelerini temizlemenin en kolay yolu pamuk ve elma sirkesi ile silmektir..Hatta inatçı lekeler var ve çıkmıyorsa,bildiğiniz yemeklerde kullanılan tuzu cama serpin ve daha sonra elma sirkeli pamukla bastırarak silin..Tuz asla çizmez camı merak etmeyin..:)Ütülerde bile zamanla oluşan kireçlenmeyi elma sirkesi çözüyor..Bilginize...

Geri
Üst Alt