Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam temizliği Yardım

xcoderx

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Geçenlerde aracımı yıkadım.Aracı bolca şampuanlı su ile yıkadıktan sonra yaklaşık 10-15 dk su ile durulayamadım daha sonra duruladım.Sonrasında aracın camlarında izler kaldı ve camsil ile vs gideremiyorum.Bunun çözümü kolay yolu varmıdır, yoksa zamanamı bırakacağız.

Muhtemelen kireç lekeleri kalmıştır.
1-Kil ile çıkartabilirsin.
2-Nigrin cam cilası veya beyaz kutuda satılan sonax cam cilası ile giderebilirsin.

kardeşim sana en kolay formülü söylüyorum şuan :) bildiğimiz sirkeyi eline alıyosun bi pamukla yapmaya özen göster pamuğu iyice ıslayarak siliyosun yalnız bol sirkeli yapki silerken kurumasın iyice ovaladıktan sonra güzelce kuruluyosun bu kadar kolay gelsin :)

İhtimalle o kireç lekeleri araç boyasında da oluşmuştur. Kireç boya yüzeyinde özellikle güneş altında bir müddet sonra kuş pisliği kadar olmasada boyayı yakmaya başlar.
Tavsiyem aracınıza komple kil ile yüzey temizliği yapın.

Camda kalmışsa, kaporta da kalmıştır, 1-2 defa prof. güzel yıkama yapıldıktan sonra hafif bir cila ile konu unutulur gider. Agresif ve hızlı çözümlerde iz kalma olacılığı doğabilir.

aynı dert bende de var, kireç lekeleri camda ve cam cıtalarındaki kromlarda. bir türlü çıkaramadım
bir yolunu bulursam buradan paylaşırım ben de

Herhangi bir marketten MR.MUSCLE sil parlat sirkeli formül olanını al.. (yeşil olan )
daha önce denedım çok iyi sonuçlar veriyor

Bir türlü çıkmayan derken? Ne kadar zamandır?

Geri
Üst Alt