Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Tavan Güvenli Mi? Yaz Günü Otomobilin İçi Sıcak Oluyor Mu?

Yani hocam o korkuyla yaşanacaksa kafama saksı düşer diye de sokağa çıkmamak lazım bence :) ya da ayağım kayar diye duş almamak lazım falan :p

Öyle demeyelim de şöyle diyelim; "saçak altından yürümemeye çalışalım, başımıza saksı düşebilir" veya "duşta ayağına bi lastik terlik giy, aman dikkat düşüp kolunu kıran oluyor" diyelim.

Hocam siz zaten sunroofun hep eksilerini savunan taraftasiniz bu yuzden tercih etmeyin maazallah dediginiz seneryolardan biriyle karsilasabilirsiniz.

Bence çok şık bi opsiyon bana göre, olması çok güzel sürerken keyifli v.s. Tabi güvenlik açığı olacak ama biz millet olarak koltuğa oturdukmu emniyet kemeri takmaya aciz milletiz. Hatta o emniyet kemerinin sensörü uyarı vermesin diye 1milyoncular diye tabir ettiğimiz mağzalardan toka alıp takıyoruz araçlara ki her şeyden önemli ve araçlarda diz hava yastığı opsiyonel ve kaçımızın aracında var 50 kişiden 5 kişide anca var o yüzden güvenlik açığı olarak önce onu düşünmek lazım bana göre sonra sunroofu kötülemek lazım diye düşünüyorum. Tabi yanlış da düşünüyor olabilirm.

Keşke aracım cabrio olsa ama madem cabriom yok sunroof keyfinden maruz kalmiyim yahu :D

:ferrari

Sunroof kullanıcının bilinçli olarak eklettiği ve bir dünya para verdiğin bir opsiyondur Bunu tercih ederken iyi ve kötü yönlerini mutlaka düşünmüştür. Ben bir araçta olmazsa olmaz dediğim bir opsiyonel parçadır.Ben sırf sunroof için 4 ay bekledim aracımı almak için. Siz iyi ve kötü yönlerini hemen hemen karşılaştırmışsınız artık sonuç sizde artık.

Yani hocam o korkuyla yaşanacaksa kafama saksı düşer diye de sokağa çıkmamak lazım bence :) ya da ayağım kayar diye duş almamak lazım falan :p

Kesinlikle =)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Selamlar,

Leon'un cam tavan alanı sanırım küçük fakat yine de yazın güneşli günlerde otomobilin içi sıcak oluyor mu?

Ayrıca, örneğin kaza olduğunda araç tavan üzerinde sürüklenirken sürücü ve yolcunun kemeri takılı olsa bile tavan bandı ile asfalt arasında yaralanma riski olası mıdır?

Allah korusun, şöyle bir risk aklıma geldi;

Otomobil tavanda sürüklenirken bir sebepten dolayı cam tavan yerinden söküldü diyelim. İnsan ellerinle tersten tavana tutunmak ister. Hatta, baygınken zaten kolları tavan boşluğu ile asfalt arasına ulaşacaktır.

Cam tavan böyle bir güvenlik riski taşıyor mu sizce?

Hocam selam, benim araçta var cam tavan, ben memnunum çünkü yazın üstü açıp gitmek hoşuma gidiyor. Sunroof'un alt kısmında, güzel bir kumaştan yapılmış perde var sunroof için. Eğer içeri güneş gelmesin dersen, onu kapatabiliyorsun senin de tahmin edebileceğin gibi.
Ha çok sıcak oldu dersen, onun için de klima var araçta.
Kaza yapma riskim var, cam tavan içe doğru patlamasın dersen, sunroof'a veya cam tavana film çektirebilirsin.
Araç ters sürükleniyor, ellerimle asfalt arasında bir tavan olsun düşüncesindeysen, bence sen kesinlikle öyle bir araç alma.
Cabrio araçlara ise selam bile verme bence =)

Bence hepsinin çözümü var, yanlış anlama ama biraz sen olumsuz bakıyorsun =) o yüzden alma bence. Bahane üretmeye gerek yok yani =)

Ufak yollu takılıyorum kusura bakmassın umarım =)

Araca cam tavan veya sunroof koyup satmalarinda bir sakinca olsaydi, avrupa ulkerinde satilmazdi

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Valla benim araç komple cam...perdeyi kapıyorsun gayet iyi. Sıcak yok yani.
çok pipirikli olmayın. Cam tavan güvenli...saksı misali olmasın

Geri
Üst Alt