Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Suyu Püskürtme..Yardım

benim arabadanda gelmiyor ya, soğuktan dondu 3 gündür kullanamıyorum nasıl çözeriz bunu?

genelde su donuyor..su donmasa bile son çıkış bölümü donuyor..
geçen gözlerimle antirfirizinde de donduğunu gördüm

haznede boş yer varsa ve donduğuna eminsen serbay kaynar su ekle içerdeki buzu çözer ama oran da önemli tabi içerdeki ve eklediğin..
yada 1 derecelik bir yere kapalıgaraja çekeceksin..
ben gelirken bolu da donmuştu..sakaryaya indim 2 dereceyi görünce çözüldü

geçen benimde basıma geldi.ses bile gelmiyordu basmama ragmen. Arabada kolonya vardı gittim silecek suyunun cıktıgı yerin ucuna döktüm kolonyayı 5 dakka snra acıldı. sonucta alköl donma sıcaklıgı daha düşük:)

evet uyari yok :)

bu soguklarda donuyor hakikaten, antifrizli cam suyuma ragmen su gelmiyor, uclar tikaniyor

antıfırızlı su kalıtelı olunca donma olmuyor ama pıyasadakı sular -5 derece cıvarı yarısını ondan koyuyorsunuz yarısına su koyunca soguklarda yınede donma yapıyor !!! shell ın antıfırızlı suyunu onerıyorum !! kaynak su dokmeyın motora arıza verdırırsınız yapılacak en kolay taktık kaputu acın fıskıye bası cok rahat sokuluyor onu alın sıcak suyun ıcınde 5 dk bekletın tekrar takın suyun uzerınede kalıtelı bı antıfrız ekleyın sorun gıderılır

• Beğen
Reaksiyonlar: H_G
Benim arabada, motorcraft (ford) 5 lt. lik katkısı var, 4 lt lik su deposuna 1 bardak koyuyorum, memeye kadar donduğunu görmedim, Ford Türkiye bunu getirmiyor maalesef, özel çaba ile getirtiyorum.

Ben Arexons'un kışlık suyunu (DP1) içme suyu ile birebir karıştırarak kullanıyorum (ki kullanım talimatında daha az tavsiye ediliyor), araba gün içerisinde hep dışarıda, karın altında da kaldı ama ne haznede ne de püskürtme bölümünde donma olmadı.

5 lt'lik olanından alıyorum, evde duruyor, bagajda da yolda giderken suyun bitmesi durumunda sıkıntı yaşamamak için bir litrelik şişesini dolu bulunduruyorum, kafam rahat.

Diğer ürünlerin 5 lt'lik olanları 10 Lira civarında, bunun ise 20-22 Lira, aradaki farkın 5-6 Lira'sı markası için olsa gerisi de kalite farkındandır.

Bu aksam benimde başıma geldi, leonlarda silecek suyu seviye alarmı yok her halde ses gelmesine rağmen su gelmiyordu, dondu falanmı diye düşünmeye gerek yok sıcaklık 5 derece en son acıp bakayım dedim 2.5-3 litre kadar bir su doldurdum hazneye dibe vurmuş...

Geri
Üst Alt