Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Cam otomatiği

Konu, 'Toledo' kısmında İSPİRLİdadaş tarafından paylaşıldı.

1. İSPİRLİdadaş

İSPİRLİdadaş SCW Üyesi

467
    323
    63
    Cam otomatiğini indirip kaldırırken gelen takır tukur sesin nedeni - çözümü - maliyeti nedir?
    Bahsettiğim sıkıntı cam en alt ve en üste geldikten sonra tuşa basmaya devam edersem oluyor. Yada tam basıp/çektiğimde en üst en alt duruma gelmişse otomatiği durmuyor motorunu calistirmaya devam ediyor. Sanki çarkını dişlisini zorluyormuş gibi takırtukur ediyor. Normal şeklinde inip kalkmasında sıkıntı ses vs yok
    İlk defa bugün böyle bir sorun çıkardı.

Teşekkürler

mars gezegeninden Tapatalk vesilesi ile vusûl ettirildi.

Son düzenleme: 10 Ekim 2015
    Bunu beğendi. dadaş34 bunu beğendi.
  2. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.534
    5.839
    113
    topragım cam tamamen kapalıyken nıye basılı tutuyorusn bu zarar verır mekanızma motoruna normal çalısma seklınde sıkıntı yoksa hıc ugrasma sadece cam fıtıllerıne sprey slıkon sıktır olan gacur gucur sesı kesmende yardımcı olacaktır.

3. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

800
    499
    63
    anlattığına göre cam motorunda arıza var. Değiştirmen gerekecek. hocam o camı sadece açman sana 150 liradan başlar.

4. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    sadece döşeme sökmek servisde 100 lira :) halatlarla ilgili sorun bence motor mekanızmasına bağlı bir durum...elektrikci cözer senin işi :)

Bunu beğendi. İSPİRLİdadaş bunu beğendi.
  5. İSPİRLİdadaş

İSPİRLİdadaş SCW Üyesi

467
    323
    63
    Cam açıkken arkadaş kapıyı küt diye sert çekince ondan sonra oldu. Tahminim ya diş attı ya birşey takılıyor.
    Acaba aynı usül bide ben sert vursam yerine oturur mu :rolleyes:

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  6. Göksel

Göksel SCW Üyesi

11
    20
    3
    Geçmiş olsun,bende aynı dertten vardı. İlk önce cam ' ı kaldırmamakla sorun başladı.Elektrikçi de motoru değiştirdik.Bozulan motorda halatlar saçma sapan bir hale gelmiş,dolaşmış gibidiydi. Sonra 1 sene falan rahat ettim.Şimdi ise aynı yukarıda bahsettiğin gibi ses geliyor.Bire bir aynı.Düğmeye basılı tutsan bile durması gerekiyor normalde.Keşke orjinal parça ile değiştirseydim.

Sayfayı Paylaş