Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam kapandıktan sonra geri açılıyor..

Bendede aynı sorun vardı, camdaki film cok az kavlamış ondan oluyordu

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cam fitillerine silikon sprey sıkıp camın kalkısını kolaylaştıra bılırsınız ?

Bir sikinti var ama cozemedim...normale falan donmemis...kapanirken acilmaya basladi yine..ustten hafif bir baski yaptim..sonra tek tek dugmeye basarak kapattim zor bela..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Öncelikle geçmiş olsun,

Aracın ibiza ve bu sorun MK4 için çok yaşanılan bir sorun. Aslında tam olarak kimse de ne yaptığını bilmiyor ama geneli motor değişimiyle düzeliyor. Mekanik değişimi değil yalnız yalnızca motor değişimi. Bu sorunu yaşadığında kısa kısa basarsan camı kapatabilirsin. Bas çek bas çek bas çek hafif hafif ama tek tuş kapama ile yapmaya çalışırsan bi noktadan sonra geri açılacaktır. Ortalama 1 el genişliği kadar mesafe kalınca geri döner. Neyse ki kullanmaya engel bir durum değil çok kafana takmamanı öneririm.

Saygılarımla
@atecateam

Bugun servise gittim arkadaşlar..sokup bakacaz dediler..baktirdim..enerji birikmesi olmus onu halletmisler.. bir de fitillere sprey sıkıp temizlemisler..bi kac deneme yaptim sikinti goremedim.bakalim uzun kullanimda tekrar olacakmi

Enerji birikmesi ne demekmiş? Keşke onu da bir sorsaydın yani niye olduğunu bilirsek dikkat ederiz değil mi. Neyse ki şimdilik senin sorun hallolmuş :D
Ben bu sorunla alakalı mekaniği değişeni, camı değişeni, fitilleri değişeni, motoru değişeni, iç yalıtım malzemesi değişeni gördüğüm için artık nereye yorum yapabileceğimi şaşırdım. Bir sürçü lisanımız olduysa affola.

Enerji birikmesi ne demekmiş? Keşke onu da bir sorsaydın yani niye olduğunu bilirsek dikkat ederiz değil mi. Neyse ki şimdilik senin sorun hallolmuş :D
Ben bu sorunla alakalı mekaniği değişeni, camı değişeni, fitilleri değişeni, motoru değişeni, iç yalıtım malzemesi değişeni gördüğüm için artık nereye yorum yapabileceğimi şaşırdım. Bir sürçü lisanımız olduysa affola.
Acikcasi baktirana kadar cok ugrastim..yogunuz deyip kivrandilar..3 kisi cami gorunce bakim karti actirdilar.. teslim ettiklerinde sorma firsatim bile olmadi..

Öncelikle geçmiş olsun,

Aracın ibiza ve bu sorun MK4 için çok yaşanılan bir sorun. Aslında tam olarak kimse de ne yaptığını bilmiyor ama geneli motor değişimiyle düzeliyor. Mekanik değişimi değil yalnız yalnızca motor değişimi. Bu sorunu yaşadığında kısa kısa basarsan camı kapatabilirsin. Bas çek bas çek bas çek hafif hafif ama tek tuş kapama ile yapmaya çalışırsan bi noktadan sonra geri açılacaktır. Ortalama 1 el genişliği kadar mesafe kalınca geri döner. Neyse ki kullanmaya engel bir durum değil çok kafana takmamanı öneririm.

Saygılarımla
@atecateam
Zaten pazar gunu o sekilde tek tek basarak yapmıştım..onda bile tekrar acarken hafif zorladim, cam durdu..sonra kapattim..

Oluyor hocam bu ibizada... Ara ara bana da olurdu. Sonra ortadan kendiliğinden kayboluyor bu sorun.

Hocam aynı durum benim nasıma geldi sol ön cam park ettim dediğim gibi kapdım camı geri acıldı bidaha bidaha denedim olmadı dedim haydaa sora arabayı stop ettim azbişey bekledim çalıstırdım sorun ortadan kalktı olmadı bidaaha inş da olmaz 2014 seat ibiza 1.4 style

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam benim de vardı bu sorunum şöyle bir yöntem işe yaradı bende deneyebilirsiniz siz de. Tüm camlar kapalı haldeyken normal aracı açıp binin -- kontağı açın -- ön sağ sol cam açma düğmelerine aynı anda basılı tutarak en dibe kadar indirin ve basılı tutarak 5 saniye bekleyin -- sonra ikisini beraber kaldırarak tam kapatın ve yine 5 sn bekleyin çekili tutarak, tık diye çok hafif bir ses duyacaksınız ve bırakın. Son aşama olarak da sürücü camını tek dokunuşla indirip tek çekmeyle kaldırın ve sorununuz düzelmiş olacaktır.

Düzelmezse de cam ile tepedeki koruyucu arasına bir şey takılıyor olabilir en kötü ihtimal de sürücü kapı kapağını söküp 15 sn süren bir kalibrasyon yapıyor elektrikçiler.

Kolay gelsin.

Geri
Üst Alt