Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam hakkinda soru

2.0-TSİ

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ii hafta sonları. benim bi sorum olaacak. bu arabanın camındaki su lekeleri beni deli ediyo. güneş ışığ düşünce daha çok belli oluyo. kireç gibi sanki. bunu ne ile temizleyebilirim. teşekkürler şimdiden cevaplar için.

Ürün konusunda [MENTION=23360]atay78[/MENTION] size yardımcı olacaktır,sadece abuk sabuk yerlerde kuyu suyu ile yıkatmayın yeter..

sirke ile çıkar 2-3 litre sirkeye 1-2 litre su ekleyip aracı komple sünger ile yıkayıp sonrasında tazyikli su ile durulayın ardından bulaşık deterjenı (pril vs.) ile yıkayın sonuç mükemmel olur.

Sonucu silerken görürsünüz zaten sirkeyi araç üzerinde fazla bekletmeyn.

2-3 litre sirke biraz fazla olur Burak :D
En güzeli bizim yaptığımız gibi cila, boya koruma yapın, cilayı camlarada uygulayın. Hem lekeleri alır hemde yağmur kaydırıcı görevi görür bir süre ;)

2-3 litre sirke biraz fazla olur Burak :D
En güzeli bizim yaptığımız gibi cila, boya koruma yapın, cilayı camlarada uygulayın. Hem lekeleri alır hemde yağmur kaydırıcı görevi görür bir süre ;)

Fırat kardeşim ne marka önerirsin cila olarak...

Fırat kardeşim ne marka önerirsin cila olarak...

Abi ben virtus 453 marka teflon içerikli cila kullanıyordum, onu bitirmek üzereyim. Veya Meguiar's NXT de tavsiye ederim. Şimdi Adana ekibi olarak bidonla Meguiar's hi-tech yellow wax aldık. 500ml. lik şişelerde paylaşıyoruz. İsteyen olursa kargolayabilirim fazla var elimizde :) Bu iki marka ürünüde tavsiye ederim, her türlü cilayı camlarada uygulayın su izi falan kalmıyor ve su kaydırıcı görevide görüyor.
Lastik parlatıcı ile birlikte aldığımız bidonlarıda göstereyim :D

Uploaded with ImageShack.us

Buda uygulamadan sonraki suya olan tepkisi;

Geri
Üst Alt