Cam filmi yasağı kalkıyor.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Cam filmi yasağı kalkıyor..

Lejyoner

Administrator
Katılım
11 Eki 2010
Mesajlar
9,015
Beğeniler
6,456
Yaş
40
#1
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yasak olduğu için araçlarına cam filmi uygulatamayan sürücüleri sevindirecek bir çalışma başlattı.

AA muhabirinin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, bakanlık, araç sürücülerinin büyük bölümünün istemesine rağmen, güvenlik amacıyla yasak olduğu için kullanamadığı cam filmleri konusunda çalışma başlattı.
Toplantılar sonucunda, konuyla ilgili olarak ivedi şekilde düzenleyici mevzuat oluşturulması ve şu an uygulanan yasaklayıcı mevzuatın da cam filmlerinin geçirgenlik oranlarının yasal sınırları dikkate alınarak, tekrar düzenlenmesine karar verildi. Bu amaçla çalışmalara da hız verildi.
Mevzuat hazırlanıp yürürlüğe girdiğinde, araçların arka camları ile arka yan camlarına cam filmi taktırmak serbest olacak. Konuya ilişkin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) görevlendirilecek ve TSE, cam filmi uygulaması yapmak isteyen firmaların yeterliliklerini değerlendirip, bu firmaları yetkilendirecek.
Böylece araç sürücüleri trafik kontrol noktasına ya da muayene istasyonuna giderken, cam filmlerini sökmek zorunda kalmayacak.
Diğer yandan bu uygulama ile araçlarda enerji verimliliği sağlanmasının yanı sıra ülkenin cari açığına da pozitif katkı sağlanacak.


Kaynak..

 

RedLine

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Mar 2011
Mesajlar
4,849
Beğeniler
1,279
Yaş
31
#2
dün şahit olduğum bir olay. polis gözümün önünde vatandaşın birini filmden çevirdi. ceza kesiyo. adam diyoki "kardeşim film yasak değil artık yasak kalktı". polisin dediğide "ben keseyim cezamıda istersen sonradan mahkeme açar kazanırsın"!!! zihniyet para toplamak olduktan sonra yapacak bişey yok abi
 

Lejyoner

Administrator
Katılım
11 Eki 2010
Mesajlar
9,015
Beğeniler
6,456
Yaş
40
#3
Kadir yasak daha kalkmadı,resmileşince yürürlüğe girecek..Yani polisin hala ceza kesme hakkı var..ama yazıdan anlaşıldığı gibi kapkara cam filmlerinin yasağı devam edecek..
 

tugra kazım

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Kas 2011
Mesajlar
5,105
Beğeniler
2,206
Yaş
34
#4
evet abi bende dükkana gelen polis memurlarına sordum elimize düsersen yazarız diyor heryerde haber var ceza yazılmayacak hatta gecenlerde şu avukat geri aldı parasını filmden ceza kesmişlerde dedim ya boşver onu milyonda bir avukat cıkıyo oda kanunu ve farklı prosedurları bildigi için iptal edilmiştir dedii yani yakalarsam yazarım sende sansını mahkemede denersin gecene tam bi kanun cıkana kadar sıkıntılı bi durum olacaga benziyor :confused:
 

scgnbsl

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Haz 2011
Mesajlar
1,142
Beğeniler
422
Yaş
33
#7
yasak kalksa da polisler bunu hemen anlamayıp ceza yazmaya devam edecektir. aynı bizim camiada bir konunun müfredattan kaldırılmasına rağmen eski öğretmenlerin inatla o konuyu hala anlatması gibi..:eek:key:
 

REİS38

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Şub 2010
Mesajlar
6,331
Beğeniler
1,464
Yaş
39
#9
yasak masak filimsizde olmuyor yani ama kalkarsada büyük bir iş olur bence...