Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Filmi Cezası..

Araç bağlandıktan sonra aracı çıkarıp muayeneye götürmen için geçici bir izin kağıdı veriyorlar.

onu demıyorum cam fılmınden ceza yemış sıldırmemiş arac trafıkten men gozukur dıyordun ben cam fılmınden ceza yedım altı ay sonra normal muayeneye gıdıp sorunsuz gectim.Onun için soruyorum....

Kardeşim geçmiş olsun , şu ceza işini faalan halledene kadar bi süre filmsiz dolaş bence , için rahat olsun , sonra yine çekersin olmadı...

Ya benim merak ettiğim konu diğer ülkelerin yönetmeliği nasıl bu konuda ? merak ediyorum... Eğer serbest ise biz dava açabiliriz bu mevzuya arkadaşlar . Neden olmasın böyle bişe ??

10 Tane lüks araçtan 9'unda full 3 numara film var , ben bi gün olsun duymadım cezaya karıştıklarını, ciplerde aynı şekil , ünlülerin araçları vs.vs. Bu mudur adalet ?

Buna kafa yoracaklarına , gitsinler trafik'te ehliyetsiz , gözü görmeyen , bilinçsiz şöförlerle uğraşsınlar, Kendini bilmez bir kaç otobüs - minibüs - kamyon şöförüyle uğraşsınlar... Trafik terörüne kafa tutsunlar...

sağolasın kardeşim.. :)

yasak konusunda ise bildiğim kadarıyla, mesela Almanya ve ABD için eyalatten eyalete göre değişse de aralarında tek değişen filmin ışık geçirgenliği..genellikle %20 ile %40 ışık geçirgenliği arasında değişiyo..kimi yerde 20, kimi yerde 35 vs..ama sonuçta mesela adam %30 ışık geçiren film serbesttir diyo ve üst limite uyduğun sürece bi sıkıntı yok.. :eek:key:

Sakın arabadaki filmleri söktürme.. Ben ceza yedim filmlerden 2 ay önce elimede tutuşturdular kağıdı 7 gün içinde filmleri söktürüp karakola gel sistemden düşürelim dediler. Bende cezayı yatırdım 1 hafta sonra trafiş şub. müd. tel ettim sistemden düşürdüler git herhangi bir tanıdık varsa trafikçi anında düşürürler yer farketmiyor.. Bu arada ben sistemden düşürdüler dedim ama düşürmediler çünkü sisteme girmeyi unutmuşlar yani film muayenesi görünmüyordu görünse anında düşürttürecektim 5 kez mi ne baktık ara ara hiçbirşey yok.

Sakın arabadaki filmleri söktürme.. Ben ceza yedim filmlerden 2 ay önce elimede tutuşturdular kağıdı 7 gün içinde filmleri söktürüp karakola gel sistemden düşürelim dediler. Bende cezayı yatırdım 1 hafta sonra trafiş şub. müd. tel ettim sistemden düşürdüler git herhangi bir tanıdık varsa trafikçi anında düşürürler yer farketmiyor.. Bu arada ben sistemden düşürdüler dedim ama düşürmediler çünkü sisteme girmeyi unutmuşlar yani film muayenesi görünmüyordu görünse anında düşürttürecektim 5 kez mi ne baktık ara ara hiçbirşey yok.

abi muayenesiz sistemden düşsün yeter söktürürüm filmleri sıkıntı yok yapılması uzun süren bişi değil sonuçta..

Yiğidim geçmiş olsun kardeşim...

sağol yavru.. :)

yiğidom hoşgeldin aramıza :)

herkes uzun uzun gerekli bilgileri vermiş ama bende kendi cezamda yaptıklarımı net bir şekilde açıklayayım sana..

-cezayı ödüyorsun
-randevu alıyorsun ve randevuya gitmeden arabanın başka cezası varsa,vergi borcu varsa vs. yatırman gerekiyo-aracın komple muayneye giriyor ve kelebek camından tut en arka camına kadar tüm filmlerin sökülmüş olası gerekiyor
-ek1 formu alıyorsun ve aracında film yoktur diye oraya not düşünyorlar
-karakola gidip belgeyi veriyorsun
-bir daha aynı cezadan yakalanırsan aracın bağlanıyor ve tekrar aynı işlemler + olarak otopark parası ödüyorsun

normal prosedür bu.ancak bir yerden tanıdık falan bulabilirsen ve aracında film yoktur diye belgeni alırsan bu kadar uğraşmamış olursun...muaynede jant yay hava filtresi vs. takıyorlar genelde aklında olsun

yiğidom hoşgeldin aramıza :)

herkes uzun uzun gerekli bilgileri vermiş ama bende kendi cezamda yaptıklarımı net bir şekilde açıklayayım sana..

-cezayı ödüyorsun
-randevu alıyorsun ve randevuya gitmeden arabanın başka cezası varsa,vergi borcu varsa vs. yatırman gerekiyo-aracın komple muayneye giriyor ve kelebek camından tut en arka camına kadar tüm filmlerin sökülmüş olası gerekiyor
-ek1 formu alıyorsun ve aracında film yoktur diye oraya not düşünyorlar
-karakola gidip belgeyi veriyorsun
-bir daha aynı cezadan yakalanırsan aracın bağlanıyor ve tekrar aynı işlemler + olarak otopark parası ödüyorsun

normal prosedür bu.ancak bir yerden tanıdık falan bulabilirsen ve aracında film yoktur diye belgeni alırsan bu kadar uğraşmamış olursun...muaynede jant yay hava filtresi vs. takıyorlar genelde aklında olsun

muayene gerekicekse kötü yahu.. :S :S

Geçmiş olsun Yiğit..:(

Çevirme olur yakalanırsın anlarım ama durdurması cidden kötü olmuş. Dandik sanayi tipi film takıyor polis arabaları kendi arabalarını bağlasınlar önce..

Gelelim muayene işine. Muayenede sana en büyük sorunu katalitiğin olmaması yaratacaktır. Hava filtresi vs. iki dakkalık iş problem değil. Janttan sıkıntı olursada 16 ları takarsın. 3.5 yayı çok kolay fark edeceklerini sanmıyorum veya birşey diyebileceklerini. Stoplardanda arıza çıkartabilirler..

Yiğit bu arada tam olarak nerde oldu bu?

Geri
Üst Alt