Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

C segmenti araç kıyaslarsak Tercihiniz hangisi olurdu ve neden?

Benzinli düşünüyorum ya yılda 10 bin km yapmaz araba

turbo benzinli düşünüyorsanız TSI dışında motorlara çok bakmayın, atmosferik benzinlide donanım ön plana çıkar elbet, ama ben gene civic sedan bakardım o segmentte (eski aracım 2011 FD6 civic idi)

dizelde ben de leon yerine yeni makyajlı kasa elite dct i30 tercih ederdim sanırım, donanım çok iyi, tasarım da göze ceed kadar olmasa da hoş geliyor.

Golf, Leon, focus ve i30 Almanlar kalite fiyat performans Hyundai donanım seviyesi nedeni ile..

• Renault Clio IV = Fransızları sevmem
  • Hyundai i30 = Beygirinin hakkını veremıyor artı yakıt fazla
  • Kia Cee’d = tasarımı hoşuma gidiyor ama araç ve servisi pahalı
  • Citroén C4 = İlk zamanlar hoşuma gidiyordu ama fransız olduğunu öğrenince sevemedim.
  • Opel Astra HB = Tasarımı hoşuma giden araçtı hala da hoşuma gidiyor ama ben araç bakarken 1,3 dizel vardı 1,6 ile tercih edebılırim lakın Hyundai i30 gibi beygirlerin oda hakkını veremıyor bence.
  • Volkswagen Golf = Alternatifi varken bence +10 fazla vermeye gerek yok. Alman Her zaman Almandır.
  • Ford Focus HB = Tasarımını sevemedim
  • Honda Civic HB = İlk tasarımla dili daha güzeldi şimdi hoşuma gitmiyor ama 1,6 TDI 160 Bg olursa ilk tercihim olur.
  • Seat Leon = LED farlarına aşık oldum hani ilk görüşte aşk derler ya :D Hatta golf ile söz kesmişken Leonla aldattım.
  • Peugeot 308 = Fransız sevmiyoruz dedik :D
  • Renault Megane = Bu da fransız
  • Alfa Romeo Guilett = Kronik sorunları olması süper olur.
  • Toyata Auris = Aşırı hantal ve rakiplerinin en gerisinde diyebilirim.

Ben aracımı alırken fiyat performans değerlendirmesi sonucunda karar verdim. Şantiyeci olduğumdan şirken araçlarından sonra normal bır araca bınınce benım için hepsi premium sınıfı gıbı gelıyor halıyle konfor ve kalıte aramadım. Konfor ve Kaliteye çok önem verenler mutlaka vardır bununda bedeli olmalı Golf gibi. Önemli olan ne istediğiniz bence.

Geri
Üst Alt