Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Büyüklerin Küçüklere Hiç Saygısı Yok

Bunlar bahane değil gerçekler. Uygulama olmadığı sürece, yaşadığın ülke Avrupa'da olsa, Amerika'da olsa Türkiye'de olsa bu böyle olacaktır. Herşey kuralların neden koyulduğu ve nasıl uygulandığı ile alakalı.
Yasalar kontrolü sağlayacak ki, insanlarda zamanla otokontrol oluşsun. Kimseye, kurallar gökten inmiyor. Ayrıca burada da kurallara uymayanları akıl hastanesine falan göndermiyolar.
Türkiye'de de durum bu olduğu sürece çoğunluğun uymadığı gibi bende kurallara uymamaya devam edicem ve kimse de buna ceza vermediği için insanlar kurallara uyması gerektiğini öğrenmeyecek. Avrupa ya da örnek alınan diğer ülke neden o uygulamayı yapıyor, nasıl uyguluyor sorusuna cevap bulunmadığı sürece de 1 adım bile ilerleyemeyiz. Aksinin gerçek olduğu zaten ülkenin durumuna bakılınca ancak boş laftan başka birşey olamaz. Asıl mesela orayı burayı örnek almak değil. Bizim sorunlarımız neler? Sorunlarımız nedir ve nasıl çözebiliriz. Onun bunun kendi sorunlarına göre ürettiği çözümleri Türkiye'ye getirerek bir yere varamayız. Burası Avrupa değil; Türkiye.

yukarıda yazacaklarımı yazdım.nasıl uygulandığınıda yazdım. avrupanın bir çok ülkesine gitmişlğim gezmişliğim ve hatta 6 ay moskovada yaşamışlığım var neyin ne olduğunu iyi bilirim.

bu yüzden ülkenin kültürsel ve toplumsal gelişmesinin engellenmesini bu şekilde bahanelerle seyretmek hoşuna gidiyorsa senin tercihin.

Geri
Üst Alt