Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bunu açıklayabilecek olan varmı?

effect1903

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabamı memleketten aldım ve bugün istanbula geldim.. Ancak yolda gelirken acayip birşey farkettim, şöyle ki; 5. viteste normal seyir halinde devir 2500'ün altına düştüğünde gaza birden basınca devir göstergesi birden fırlıyor ve 3000 devir'i geçiyor ve geçer geçmez de sanki otomatik şanzımanmış gibi vites 4 teymiş de 5 e otomatik olarak atmış gibi devir tekrar düşüyor ve tekrar artarak öyle devam ediyor :confused: Yani otomatik vites bir araba gibi belli devirin altında vites düşüyor, gaza basınca kendi kendine vites yükseltiyor gibi.. Bunu 4. vitesdeyken de denedim aynı şey oldu.. Ya bu bir özellik ve herkes biliyor ben yeni farkediyorum, yada kimse bilmiyor ben farkettim veyahut en kötü senaryo arabamda bir sorun var.. :confused:

devir yükselirken araç hızlanıyormu

bana da kaçırıyorda sonra kavrıyor gibi geldi....

Debriyaj balata :DBenzerini yaşamıştım.İbiza kronikleri arasında yer alır.

xx

Haklısınız galiba, debriyaj balatası aklıma gelmişti aslında.. Kalkışlarda da birazcık sanki bir zorlanma hissediyorum, biraz fazla gaz vermem gerekiyor kalkarken..

yürüyen bir arçta debriyaj kaçırmazda ani yüklenmelerde sadece fazla yakar az kaçar bence debriyajla alakalı değil gibime geliyor debriyajla alakalı olsa aracın hızlanmaz sen hızlanıyor diyorsun

Abi debriyaj kavraya kadar biraz gaza yükleniyorsun tam kavradığında araç hızlanmaya geçikmeli olarak başlıyor.Muhtemelen debriyaj bitmek üzere ben Ereğlide yolda kalmıştım:D

xx

yürüyen bir arçta debriyaj kaçırmazda ani yüklenmelerde sadece fazla yakar az kaçar bence debriyajla alakalı değil gibime geliyor debriyajla alakalı olsa aracın hızlanmaz sen hızlanıyor diyorsun

Evet hızlanıyor, dediğim gibi 2500 devirin üzerinde pek denemedim ama normal hızlanmaya devam ediyor.. Zaten başka şekilde bir sorun yaşamadım kavrama ile ilgili, gaza bastığımda alıyor yani.. Kalkışlarda da belkide kendim öyle hissediyorum turbo devri olmadığından zaten yavaş kalkıyor biraz gaza yüklenince ise gayet iyi kalkıyor.. Eğer kaçırıyor olsaydı kalkışlarda da kaçırması gerekmezmiydi :confused:

Geri
Üst Alt