Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bunlar hep benim başima mi gelir biktimm artik

agape666

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar, aracımla ilgili iki sorunum var aslında bayagı vardı ama bi kısmını hallettık :(
ilk olarak park halinde direksiyonu sonuna kadar cevırdıgımde sonlarında gıcırtıya benzer sesler geliyor hatta cevredki ınsanlar beni uyarıyor artık
ikinci olarakta sorunum radyo ıle ılgılı radyo da herhangi bir kanal actığınızda bi kaç dk normal calıyor sonra ses boğuklasıyor ve azalıyor radyoyu degışıp yine aynı radyoya geldiğimde ses tekrar duzelıyor fakat kısa bı sure sonra yıne aynı durum tekrarlıyor bunun için teyp 1 ay serviste kaldı bişey yok diye geri gonderdiler.. sizin araclaarınızda da bu durumlar varmı yoksa bana servis yolu gorundmmu yine ALLAH tan garantimiz devm ediyor

ilk bahsettiğin olay direksiyon hidrolik pompasının çıkardığı ses sanırım ki bütün hidrolik araçlarda direksiyon sağa yada sol tam yaslanınca cıkar..ama radyo olayına hiç anlam veremedim...

Sesin nereden geldiği konusunda fikrin var mı? Birinci ihtimal direksiyon kutusu. Hidrolik pompadan veya kutu içerisindeki diğer parçalardan gelir, sıkça rastlanan bir durumdur. İkinci ihtimal amortisör ve yaylar. Ola ki aracın amortisör, yaylarında modifiye varsa ses şikayeti çoğunlukla olur. Genelde amortisör keçesinden veya yayın en alt boğumundan gelir.

Radyo problemine gelince adamı hasta eden bir problemdir o. Benim eski aracımda vardı, servis derdinden asla anlamaz. Başka arabalara bindiğinde "olm senin radyon ne kadar güzel çekiyor" dedirtir adama, özendirir. Ben problemi multimedia'dan antene kadar giden kablo + anteni değiştirerek çözmüştüm. Belki kablo oksitlenmişti belki bir yerden şase alıyordu ya da anten özelliğini yitirmişti bilemiyorum ama sorun düzelmişti.

Bir başka arkadaşım da sorunu yalnızca antenin vida yerini solusyonla temizleyerek düzelttiğini söylemişti. Bol şans...

Bende amortisorun ustundeki bilyalardan geldigini dusunuorm

bendede aynı sorun vardı tam sol veya sağ yapınca gıcırtı yapıyordu baya sinir bozucuydu sonra gittim servise rotiller yagsız kalmış yagladılar yıne hemen geçmedi ama 1 ay sonra hiç ses kalmadı sorunum çözüldü...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

bendede aynı sorun vardı tam sol veya sağ yapınca gıcırtı yapıyordu baya sinir bozucuydu sonra gittim servise rotiller yagsız kalmış yagladılar yıne hemen geçmedi ama 1 ay sonra hiç ses kalmadı sorunum çözüldü...

Bende yok... Bende Koni coilover olması (ve Koni yay boğumlarının da birbirine çok yakın olması) nedeniyle belirli aralıklarla bakımını yapıyorum yoksa ses yapıyor. Önce aracın çamurluk bölümünü yıkamacıda bolca suyla yıkatıyorum. Sonra kriko yardımıyla yükseltip, jantlar, balata, disk, amortisör, yayları güzelce temizliyorum. Sonra gerekli yerlere kalite gres yağı ve bolca WD40. 2-3 ay sessiz sedasız sürüş keyfi.

Tabi sendeki ses direksiyon kutusundan ise bu çözüm hiç işe yaramaz. İstersen servise bakıma gittiğinde ona da bakmalarını iste, en azından problemin kaynağını bilirsin.

yok ses teker kısmından geliyor , radyo için servise gondericem bi baktırayım yardımlarınız için cok teşekurler

Geri
Üst Alt