Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bumudur? budur :D MK5 st vs MKV CL

ilginç...yakıt oranlarının arasında neden o kadar çok fark var...

aldıktan sonra epey bi tamir gördü yaklaşık 1 ay kadar :D belkide bi sorunu vardır yani değişik bi olay :)

golf un hızı neden yadırganızkı 4k devırde 118km ıle gıtmesı bence hıc de anormal degıl,araba 6800 donuyor en asagı dızel degılkı bu.bu araba zaten 6 da gıdıp 3-4k arası kullansa asagı yukarı aynı hızları yapması lazım ekonomık olması acısından.Karsılastırma ıkı farklı sanzıman arasında oldugu ıcın 6 ılerı olan arabanın 5 de yurutulmesı hıc de adalete yakısır bır sey degıl:) o zaman golf ıbızadan daha agır dıyıp senın arabana da adam bındırıp kılo esıtlemenız lazımdı :)

can öyle söylememin sebebi...
daha önceki benzinli olup 2.0 litre bir arabanın 4 üncü viteste 3000 bin devirde 120 görmesinden dolayı..ama 1.6 motorda aynı değeri yakalayamıyordum..
dizelle karşılarştırmadım..
yoksa benim dizel 2000 devir 6 ncı vites 120 yapıyor..ama benim devir bandım düşük..oyla kıyaslamadım..hatalaı olabilirim ..ben sadece ben başka bir 2.0 arabadan dolayı örnek verdim:)

yok abi golf 1.viteste 20 üstüne çıkamıyo :D

golf

1. 0-18
2. 18-35
3. 35-57
4. 57-88
5. 88-120
6. 120-..

bu şekilde abi golf çok hantal gidiyo :D gazı bıraktınmıda aniden yığılıyo gerçi 2.el almıştık TR de 2.0 lt pek yok satcaz sanırımda yani ibiza belki daha yeni diye bilmiyorum daha iyi gidiyoda 140dan sonra araba çığlık atıo resmen :D glf kitapçığındada zaten max hız 188 diyor yani ötesi yok :D

tolga sızın arabada muhtemelen b sorun var.en basıtı ac youtube vıdeolarına bak oyle kısa bır sanzıman yok golfte:)

burdada 3 den basıyor adam.senın soyledıgın hızlarla alakası yok yanı

dedeiğim gibi.. araç 2.el ve aldıktan sonra epey bi bakımdan geçti. en basiti bile araç 130 dan sonra sağa sola gitmeye başlıyodu

dedeiğim gibi.. araç 2.el ve aldıktan sonra epey bi bakımdan geçti. en basiti bile araç 130 dan sonra sağa sola gitmeye başlıyodu

sanzımanına baktırmak lazım arabanın kesıcıye gıre gıre vıtes attıgında vıdeodakı hızları gormuyosan kesın kurcalanmıs sanzıman

bu sabaha karşı saat 01 civarlarında havalimanına giderken ibiza st 1.4 85HP ile golf comfortline 2.0 150HP leri yanyana getirdik ve sonuçların adil olması açısısnadn golf teki 6.vitesi kullanmayarak 5.viteste 4000 devire sabitledik ve sonuç olarak

İbiza // 5.vites // 4000 devir // 142km/s
golf // 5.vites // 4000 devir // 118km/s

hızlarında gidiyor ancak ibizanın motoru acayip bağırıyo sanki çıkcakmış gibi :D bunun dışnda sabit hızlarda ibiza 5.9lt/100km tüketirken golf de 11.7lt/100km nin altına düşemedik :)

denklik verebilmek adına yapılan kıssalar olmamış...

valla başka türlü nasıl karşılaştırabilirmki devir/vites, yakıt yönünden ancak karşılaştırabilirim

Kesinlikle golf te bi anormallik var soledıgın araç sonuçta 2.0 litre ve bende 1.6 fsi binmiştim cidden uzundu şanzımanı bence de sizin araçta bi anormallik var :confused:

Geri
Üst Alt