Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bulgaristan Göçmeni kaç kişi var

• Konbuyu başlatan guner79
  • Başlangıç tarihi
1.Güner79-Shumen/Klıment
2.Gultekin-ardino
3.Sabri-omurtag
4.Sezgin-
Tırgovişte
5.Mehmet-Kırdjali
6.Fevzi-D
eliorman /Razgrad
7.Yekta-
(öğrendikten sonra yazılacak)
8.İsmail -(Yalova)
9.Onur-Pomak
10.Ali-Varna
11.Tarık-Razgrad Deliorman

12.Süleyman-
Yörüklerden Sarıkeçili

[MENTION=4]kfy[/MENTION] bu arkadaşlar darbe yapacak sanırım forumda:)

12.Süleyman-
Yörüklerden Sarıkeçili

Güner Abi @serenitynin tam nereli olduğunu bilmiyorum fakat; bildiğim kadarıyla Sarıkeçeli Yörükleri genelde TOROS dağları ve Güney Ege Taraflarında yaygındırlar.

Zaten Yörüğün Avrupa Görmüşüne (Yani Osmanlı Avrupaya yayılım projesi kapsamında avrupada iskana gönderilen yörüklerede) "POMAK" denir..

SarıKeçeli Obası Anadoluya Has Zanlımca Ama genede Net Konuşmamak Lazım, Musul ve Kerkükte, Hatta Batumda, Hatta Kıbrısta bile Yörük Var Bu gün..

Güner Abi @serenitynin tam nereli olduğunu bilmiyorum fakat; bildiğim kadarıyla Sarıkeçeli Yörükleri genelde TOROS dağları ve Güney Ege Taraflarında yaygındırlar.

Zaten Yörüğün Avrupa Görmüşüne (Yani Osmanlı Avrupaya yayılım projesi kapsamında avrupada iskana gönderilen yörüklerede) "POMAK" denir..

SarıKeçeli Obası Anadoluya Has Zanlımca Ama genede Net Konuşmamak Lazım, Musul ve Kerkükte, Hatta Batumda, Hatta Kıbrısta bile Yörük Var Bu gün..

Selçuk kardeşim Bulgaristanda da Çok pomak var. :)

Beni eklemişsiniz ama ben bu listede yokum... Sarıkeçili yörüklerindeniz...Torosların iç anadoluya bakan taraflarındayız.. Taaaa Kanuni zamanında Orta Asyadan gelmiş bizim dedeler..

Geri
Üst Alt