Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bulamadığım sesin kaynağı

ayerik

Kayıtlı Üye
Merhaba,
2008 1,4 tdı cordoba stella sadece 3. viteste gaz verildiğinde, gaz tepkimisiyle paralel olArak tarif edemediğim bir ses geliyor, turbo sesi gibi değil, zırlama sesine benziyor, benim görüşüme göre turbo olsa her viteste duymam gerekir, bir kaç yere sordum şanzumandan olduğunu, bazıalrı turbo olabileceğini, bazıları ise bu sesin normal olduğunu söylüuyor, tedirgin oldum, fikri olan varmı ?

Sadece 3. viteste yapması şanzımana yönelmeniz gerektiğini gösteriyor... Başka hiç bir viteste yapmıyor mu? Boşta vesaire?

Bende de 2500-3000 D/dk arası bir zırıldama var ama sadece soğukken. Muhtemelen egzoz kısmında bir şey sürtüyor...

Sadece 3. viteste yapması şanzımana yönelmeniz gerektiğini gösteriyor... Başka hiç bir viteste yapmıyor mu? Boşta vesaire?

Bende de 2500-3000 D/dk arası bir zırıldama var ama sadece soğukken. Muhtemelen egzoz kısmında bir şey sürtüyor...

bende sıcak soğuk farketmiyor, sadece 3. viteste yapıyor, gaz verildikçe şiddet artıyor ama turbo olamdığını düşünüyorum aracı da yeni adlım farkedemedim canımı çok sıktı açıkçası..

bende sıcak soğuk farketmiyor, sadece 3. viteste yapıyor, gaz verildikçe şiddet artıyor ama turbo olamdığını düşünüyorum aracı da yeni adlım farkedemedim canımı çok sıktı açıkçası..

Abdullah abi turbo olamaz, araca her viteste aynı şiddette gaz verirsiniz zaten çoğunlukla, bu da tüm viteslerde olmadığına göre motor ile alakası olmadığını gösteriyor. Yeriniz nerede bilmiyorum, ama yanlış değilsem Ümraniye' de Merkez Oto Hasan usta var, size en azından sorunun kaynağını söyleyebilir.

Ben şanzımandan kaynaklı diyorum. Ha şanzıman demem sizi korkutmasın, belki sadece senkromeçlerden, priz direk bilyasından vb yapıyor olabilir.

Baskı balata ne alemde bilginiz var mı?

Abdullah abi turbo olamaz, araca her viteste aynı şiddette gaz verirsiniz zaten çoğunlukla, bu da tüm viteslerde olmadığına göre motor ile alakası olmadığını gösteriyor. Yeriniz nerede bilmiyorum, ama yanlış değilsem Ümraniye' de Merkez Oto Hasan usta var, size en azından sorunun kaynağını söyleyebilir.

Ben şanzımandan kaynaklı diyorum. Ha şanzıman demem sizi korkutmasın, belki sadece senkromeçlerden, priz direk bilyasından vb yapıyor olabilir.

Baskı balata ne alemde bilginiz var mı?

baskı balata yarının altında, yodla bırkaçak gibi değil, şöyle bir düşüncem var, şanzumandan olsa normal 3. vitesle giderken de bu sesi yapması gerekmez mi, sadece gaza bastığımda bu sesi duyuyorum.
desteğin içni teşekkürler

diger arkadaslar da yorum yapsin, sadece 3. viteste olmasi baska birsey getirmiyor aklima. Hayirlisi..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Muhtemelen şanzımanla alakalı 3. Vites dişlisinde de sıkıntı ola bilir

Beni "EDS"ler iyi tanır....

Dost işi olmuş :) saglık olsun biteste giderken atma yapıyomu vites

Beni "EDS"ler iyi tanır....

Geri
Üst Alt