Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bugün yaptığım test sürüşleri

mazda 3 mps geliyor türkiyeye arkadaşlar. cupracıları artık telaş alır :D

yiğit 74000 lira liste fiyatı olan aracı ilk pazarlıkta 65 e düşürdüler. daha zorlasak 60 a kadar inecek adam. kar marjı aşırı düşük şekilde saldırgan bir fiyat politikası var distribitörlük direkt mazdaya geçtiğinden beri

Yunus'um şuan Japon Yeni kuru yüzünden bütün Japon üreticiler sıkıntıda zaten..
Honda şuan zararına satış yapıyomuş bu yüzden Honda'nın içinden bi tanıdığım söyledi..o nedenle kar marjları tahminlerden bile düşük olabilir..

---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:26 ----------

mazda 3 mps geliyor türkiyeye arkadaşlar. cupracıları artık telaş alır :D

fiyatı da sağlam ama..
Nordschleife'de yaptığı zaman da S2000 ile aynı..

evet fiyatı yüksek baya. birde 2.3 motor bildiğim kadarıyla

Açıkcası seçeneklerim arasında olmayan modeller ama ünlü yorumcumuz kullanmış ve yapmış yorumunu eline sağlık kardeşim okuma zahmetini gösterdim ama ezberlemedim sözlüye kaldırma ;)

Açıkcası seçeneklerim arasında olmayan modeller ama ünlü yorumcumuz kullanmış ve yapmış yorumunu eline sağlık kardeşim okuma zahmetini gösterdim ama ezberlemedim sözlüye kaldırma ;)

ezber yok abi işin mantığını kapmak önemli.. :D :p :D

emre mada 6 yı okudum bu lagunayı alırken bende test ettım aklımda kalan bı arac oldu ama performans motor hacmıne gelınce o hacme o performans bence ıyı degıl ... kasa cok agır geldı bana ama sık araba keske dedıgım 3 arabadan bırı .. ınsıgnıa tıguan mazda 6 :D

Mazda'nın gerçek anlamda iyileşmesi için 3-4 yılı daha var bence..

Yiğit bence Seat ve Mazda çok benzer firmalar. İkisi de başa güreşemiyo mesela, ikisi de yol tutuş ve konfor olarak benzer karakteristikte, ikisinin de iç mekan kalitesi yakın vs vs.

Servis yaygınlıgı sorunu olabilir ama TR'de. Gerçi Mazda'nın japon oluşundan dolayı doğasından gelen pek sorun çıkarmama alışkanlıgı da olacaktır bu da onun en büyük artısı :)

Bence Mazda kampanya zamanları takip edildiğinden alınası araçları var. Mazda6 2.0'ı bi ara çok uygun fiyata veriyolardı şimdi nasıl bilmiyorum. Mazda3 ün fiyatı fazla ama güzel bir araca benziyo. Keza mazda2 beklentilerin üstünde bir araba iç mekan olarak pek iç açıcı durmasa da sürüş dinamikleri ve motoru ile övgüyü hak ediyo.

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

evet emre analog benzin olayı bayadır var bmw lerde :) Basıklık olayıda aynı şekilde, bmw nin bütün araçları kendi sınıfındaki rakiplerine göre dar ve daha boğucu, bunun nedenide sportif duruşu olsa gerek, geçenlerde 2007 3.20d le yolculuk ettim, resmen daraldım arabanın içinde, aynı şekilde 1 seriside öyle, basık ötesi, arka koltukları kullanılamayacak kadar dar baş mesafesi çok kötü... x1 çok hoş bi araç ama çok para istiyolar o paralara seçenek çok fazla..

Abi çok fazla fiyat diyo da herkes diğer arabaların fiyatları da ortada. Mesela Tiguan mesela Crv. Bu araçlarda 15.000TL fazla verip X1 alacak insan çok olacaktır.

X1 ve Tiguan testi vardı geçende ve X1 bariz otomobomil çevikliğinde sürüş dinamiğine sahipmiş ama Tiguan kadar ferah değilmiş tabi ki.

En başlarda 100.000TL idi şimdi kaç para bilmiyorum ama 3-5 donanım ile 115.000TL'ye alınabilir bence. Mesela Tiguan 2.0tdi 140 47.000Euro ile 51.000Euro arasında değişiyo. Ki motor olarak BMW'nun motoru fazlasıyla önde.

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

melih x1de a stunu çok geriden ve dik bir şekilde çıkıyor. hani millet hadi nan diyecek ama as 250 kamyonetler gibi sevmedim. fiyat olarak dolu 200 bg 2,0 d bir araca 57000 euro dediler. değermi artık yorum sizin.

bu arada sen nasl bir şey tahmin ettin söle bir dahakine bilerek tersini yazayım :D

ahahah tamam :D

olm Mazda ile Seat'ı bir tutma o kadar da değil lan.. :D

Emeğiniz için teşekkür ederiz Yunus Bey.:)
X1 bana gore değil şahsen. O rakamlara 2. el çok daha ferah , daha hoş araçlar alınabilir diye düşünüyorum ama tabi ama gösterişe merakı olanlar ve "yeni" merakı olanlar için vazgeçilmez olabilir.Ben arada 1.18i kullanıyorum. İçi inanılmaz dar ama otomatik şanzıman sayesinde uçuyor resmen araç. Motor konusunda başarılı fakat donanım konusunda başarısız. Baz donanımında çakmak bile yok.:( Mazdaya gelince, son dönemlerin başarılı çıkışlarından biri oldu bence. Renault alacağıma mazda alırım, toyota mazda arasında kalırım. Mazda 6 ayrıca başarılı bir araç gibi gözüküyor, ses konusunda bişey diyemeyeceğim ama bizim loenlardan daha az ses alıyodur diye tahmin ediyorum:)

Geri
Üst Alt